Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 29.9.2016

Tři jednotky u střetu motocyklu s autem

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu v odpoledních hodinách u dopravní nehody, kdy došlo na silnici I/10 před Železným Brodem ke střetu motorkáře s osobním automobilem.


Post
Společnost 26.9.2016

Lidé budou debatovat o změnách na sídlišti Šumava

Jak by se mělo změnit sídliště Šumava, na to se budou ve čtvrtek 29. září ptát projektanti v jídelně ZŠ Šumava. Začátek je v 17 hodin.


Post
Krimi 22.9.2016

Požár zahradní chaty ve Svijanech

Požár zahradní chatky ve Svijanech zaměstnal ve čtvrtek tři jednotky hasičů. Požár byl ohlášen v 11:54 hodin s tím, že je chata celá v plamenech.


Post
Krimi 22.9.2016

Simulovaný požár v tanvaldské nemocnici

Ve středu odpoledne se uskutečnilo taktické cvičení v Nemocnici Tanvald, kde byl simulován požár na rentgenovém oddělení. Cvičení mělo prověřit součinnost jednotek zařazených v I. poplachovém stupni a také zásah hasičů v nemocničním zařízení.


Post
Krimi 22.9.2016

Za dva dny 2 požáry aut na Jablonecku

Poslední dva dny přinesly hasičům na Jablonecku požáry osobních automobilů.


Post
Vzdělávání a školy 22.9.2016

Nezisková organizace EDULAB otevřela v Mateřské škole v České Lípě Metodické centrum pro předškolní vzdělávání

Podpora v oblasti integrace nových metodických postupů a progresivních metod do edukačního procesu, praktické ověřování didaktických možností a propojování inovativních a klasických postupů v prostředí mateřské školy a rozvoj digitálních kompetencí učitelů, to vše je posláním Metodického centra pro předškolní vzdělávání, které bylo 21. září otevřeno v Mateřské škole Arbesova, v České Lípě.


Post
Politika 20.9.2016

Kandidáti do zastupitelstva Libereckého kraje se v televizní debatě dopustili faktických přešlapů

Lídři devíti politických stran a hnutí Libereckého kraje řešili klíčová témata letošních voleb. Ani jeden z devíti ověřených politiků Libereckého kraje se přitom nedržel čistě pravdivých informací.


Post
Vzdělávání a školy 14.9.2016

Mateřské školy letos umístily všechny tříleté děti z Liberce a mají ještě volná místa

Všechny tříleté děti s trvalým bydlištěm v Liberci, jejichž rodiče o to projevili zájem, letos bez problémů našly místo v některé z 31 mateřských škol, které zřizuje statutární město Liberec.


Post
Společnost 13.9.2016

Polské skleníky už zářit nemají. Nové zaclonění spustí koncem září

Oslnivé světlo ze skleníků v polském Turówě – Bogatyni už do okolí zářit nebude. Společnost Citronex, vlastník skleníků pro pěstování rajčat, nechala vybudovat zastiňovací systém, jehož provoz spustí koncem září.


Post
Doprava 13.9.2016

Modernizace svodidel omezuje provoz na silnici z Liberce do Hodkovic

Kvůli rekonstrukci zádržných systémů musí řidiči zpomalit a počítat s dopravním omezením na silnici I/35 v úseku Liberec, Doubí – Hodkovice nad Mohelkou. Částečná uzavírka probíhá ve dvou etapách, skončí nejpozději 27. listopadu.


Post
Krimi 9.9.2016

Žena po chirurgickém zákroku silně krvácela, strážníci jí pomohli

Po ošetření na chirurgii, v době, kdy byla už doma, začala z oblasti břicha silně krvácet osmašedesátiletá žena. Marně se snažila krvácení zastavit. Naštěstí zůstala při vědomí a vytočila první tísňovou linku, která jí přišla na mysl.


Post
Společnost 6.9.2016

Pravidelná zkouška sirén

Ve středu 7. září 2016 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut.


Post
Krimi 2.9.2016

Hasiči z devíti jednotek zasahovali u požáru přečerpávací stanice mazutu

Třináct cisternových automobilových stříkaček se v pátek odpoledne sjelo k požáru přečerpávací stanice mazutu, která patřila k průmyslovému objektu bývalé textilní továrny Kolora v Semilech.


Post
Krimi 25.8.2016

Užovku pustili zpátky do přírody

Had přímo v domě vyděsil starší obyvatelku paneláku na Severu. Zavolala proto na tísňovou linku 156 a požádala o pomoc. Vystrašená žena nedokázala hada popsat, a tak se výjezdová hlídka musela připravit i na možnost, že jde o jedovatého plaza, který utekl některému z chovatelů.


Post
Krimi 25.8.2016

Podomní prodejci neuspěli

Podomní prodejci stále zkoušejí štěstí. Tentokrát se pokusili marně. V jednom z domů na sídlišti Špičák dva muži nabízeli levnější energie.


Post
Politika 23.8.2016

Volební preference v srpnu

Hnutí ANO po oslabování v předchozích měsících opět posiluje a zvyšuje náskok nad druhou ČSSD. Aktuálně nejsilnější vedoucí hnutí ANO oproti minulému měsíci posílilo o 1,1 procentního bodu a v srpnu by v hypotetických sněmovních volbách získalo podporu 23,9 % voličů.


Post
Společnost 19.8.2016

Anna Hejná z Nového Boru oslavila 102 let

Životní optimismus. Takový je recept na dlouhověkost nejstarší občanky Nového Boru Anny Hejné, která oslavila úctyhodných 102 let. Svěží, upovídaná, obklopená kamarádkami a personálem z novoborského Domu s pečovatelkou službou.


Post
Krimi 13.8.2016

Daňová Kobra je stále efektivnější, letos už uchránila přes dvě miliardy

Efektivní spolupráce útvarů sdružených v Daňové Kobře přináší ovoce. Jen za první pololetí letošního roku se jim podařilo zachránit ještě před vznikem škody či zajistit na náhradu již vzniklé škody více než 2 miliardy korun.


Post
Krimi 12.8.2016

S lupem utekl jen několik set metrů

Popis zloděje, který v čekárně na nádraží v České Lípě okradl jednoho z cestujících, pomohl strážníkům městské policie nalézt pachatele.


Post
Krimi 8.8.2016

Hasiči zachraňovali muže po pádu do Černé Nisy i paraglidistu z buku

V neděli hasiči z Libereckého kraje vedle dopravních nehod zasahovali také při záchraně osob - muže, který spadl z mostu a paraglidisty uvízlého na buku ve výšce asi dvanácti metrů.


<< < 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA