Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 1.11.2016

Kníratý Movember opět v Jablonci

Charitativní kampaň Movember se po roce vrací do Jablonce nad Nisou, aby pomohla s prevencí rakoviny prostaty. Zapojit se může každý, a nejen peněžním darem. Listopad je totiž měsícem mužské solidarity.


Post
Doprava 1.11.2016

Na zimu jsme připraveni, hlásí silničáři v Libereckém kraji

Krajští silničáři jsou připraveni na příchod zimního období a s ním spojené údržby komunikací. Sjízdnost budou zajišťovat na 2077 kilometrech silnic II. a III. třídy po celém území Libereckého kraje.


Post
Společnost 1.11.2016

Česká Lípa chce vyřešit nedostatky v údržbě zeleně

Zastupitelstvo města Česká Lípa na svém 24. zasedání připustilo potřebu rychlé reakce při údržbě zeleně nebo při sněhové kalamitě.


Post
Vzdělávání a školy 1.11.2016

Kvalitních řemeslníků ubývá. Chybí nadšení učni i noví živnostníci

Počet řemeslníků v České republice dlouhodobě klesá. Problémy řeší především odborná učiliště, která meziročně registrují až o 60 % méně přihlášek.


Post
Krimi 30.10.2016

Požár zachvátil válcové balíky slámy

Náročnou noc měli hasiči na Českolipsku, kdy zhruba od 22. hodiny až do časného rána zasahovali v Mimoni, kde došlo k požáru uskladněných válcových balíků se slámou v objektu bývalé továrny.


Post
Krimi 30.10.2016

Požár zaměstnal 4 jednotky hasičů

Těsně před půlnocí vyjížděly 4 jednotky hasičů k požáru kůlny u rodinného domu v Pěnčíně (části obce Zásada).


Post
Společnost 29.10.2016

Zastupitelé města Nový Bor řekli ano navrženým řešením sociálních problémů

Nový Bor má strategický plán sociálního začleňování. Při hlasování jej podpořila většina zastupitelů. Město se v následujících několika letech intenzivně zaměří na pomoc lidem, kteří se ocitli v nouzi. Na nové aktivity požádá o 120 milionů korun z evropských dotací.


Post
Společnost 28.10.2016

Jak zdravě žít a stárnout představil Den zdraví v Turnově

Město Turnov v rámci Zdravého města a MA21 připravilo pro širokou veřejnost konferenci a program na Den zdraví. Den zdraví se v Turnově odehrál historicky poprvé na aktuální téma stárnutí evropské populace.


Post
Doprava 28.10.2016

Tragická nehoda na železnici

Celkem čtyři jednotky zasahovaly ve čtvrtek po páté hodině večerní u železniční nehody, při které došlo ke střetu vlaku s člověkem.


Post
Politika 21.10.2016

Na krajské volby v Libereckém kraji byla podaná stížnost

Krajský soud v Liberci ve čtvrtek přijal první stížnost na krajské volby. Termín zasedání nového zastupitelstva se tak posouvá na konec listopadu.


Post
Krimi 21.10.2016

Společný zásah složek IZS ve věznici

Ve středu proběhlo ve Věznici Stráž pod Ralskem taktické cvičení složek IZS zaměřené na výskyt vysoce nakažlivé nemoci. Ve scénáři cvičení postihla jednoho z dozorců věznice hemoragická horečka Lassa, kterou se nakazil během tříměsíční stáže v Nigérii.


Post
Krimi 19.10.2016

Detektivové České pojišťovny letos zatím odhalili pojistné podvody za 405 milionů korun

Za první tři čtvrtletí letošního roku odhalili detektivové České pojišťovny pojistné podvody za 404,7 milionů korun, což je o 44 milionů více než ve stejném období minulého roku.


Post
Krimi 18.10.2016

Česká Lípa má za sebou další opilecký víkend

O víkendu strážníci městské policie v České Lípě sbírali opilce jako na běžícím pásu. Milovníkům alkoholu se, kromě ohnivé vody, stal osudný kamerový systém ve městě.


Post
Doprava 17.10.2016

Tragická nehoda na Českolipsku

V pondělí ráno došlo k tragické nehodě na komunikaci mezi Jestřebím a Zahrádkami na Českolipsku, kde se střetl tahač plně naložený dřevem s osobním automobilem Škoda Octavia.


Post
Vzdělávání a školy 15.10.2016

Hospodářská a lesnická škola ve Frýdlantu otevřela nové venkovní expozice

Nové venkovní expozice přístupné široké veřejnosti jsou nyní otevřeny v areálu Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu.


Post
Krimi 10.10.2016

Lípa zažila bojovný víkend

Se členy hlídek městské policie se během víkendu pokoušeli poprat dva muži. První z nich nejprve obtěžoval hosty i obsluhu baru Hong Kong na Severu, slovně je napadal a nezdálo se, že si dá vysvětlit po dobrém, aby se uklidnil.


Post
Krimi 5.10.2016

Detektivové Allianz pojišťovny už letos odhalili podvody za 242 milionů korun

Od ledna do konce září prověřovali specialisté Allianz pojišťovny přes dva tisíce podezřelých případů a odhalili pojistné podvody za skoro 243 milionů korun.


Post
Doprava 5.10.2016

Ve vnitrobloku už řidiči pohodlně zaparkují

Město Liberec po necelých čtyřech měsících dokončilo revitalizaci vnitrobloku v ulici Rumjancevova. Místní obyvatelé tak mohou díky celkovým úpravám komunikací pohodlně zaparkovat před svým domem a bezproblémově projet celým vnitroblokem.


Post
Společnost 5.10.2016

Město Česká Lípa vyhlašuje první veřejnou anketu

Město Česká Lípa se zeptá svých občanů na investiční priority.


Post
Společnost 5.10.2016

V Semilech se poběží za novým úsměvem

Jestlipak vás někdy napadlo jak vzácný může být první dětský úsměv? To, co je pro mnohé samozřejmostí totiž může být pro jiné malým zázrakem!


<< < 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA