CESTOVÁNÍ / Přírodní krásy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
7.2.2020

Jsou sovy skutečně moudré? Jak dobře vidí v noci? Odpovědi přinese Soví noc

ČESKÁ LÍPA

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, pořádají noční komentovanou ornitologickou vycházku. Přírodovědná vzdělávací akce je určena jak pro širokou veřejnost, tak především pro rodiny s dětmi.

Napadají vás otázky jako: Jsou sovy skutečně moudré? Jak dobře sovy vidí v noci? Jak to, že mají sovy „neslyšný“ let? Odpověď na ně a mnoho dalších zajímavostí ze života sov se dozvíte na  připravených stanovištích. V průběhu vycházky se účastníci naučí jak nejlépe rozpoznat konkrétní soví druh a jakým způsobem chránit tyto noční ptáky v přírodě.

Trasa je nenáročná, vede na samotný Holý vrch. Odborný výklad povede zoolog a ornitolog Petr Lumpe. Doporučuje se vhodné oblečení, terénní obuv a baterka!

Pro účastníky budou připraveny informační materiály. V případě nepříznivého počasí může být akce zrušena a přesunuta na jiný termín.

Více informací můžete před akcí nalézt na webu Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě.

Program je zdarma a je pořádán Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě a CHKO Kokořínsko – Máchův kraj.

Autor / zdroj: Veronika Ličaverová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město b

Post

Hasiči zachraňovali domácí mazlíčky

V neděli téměř současně vyjeli hasiči k záchraně psa a kocoura.

Post

Po stopách řemesel: za březovými metlami do Krkonoš

Dříve se v domácnostech používaly naprosto běžně, dnes již prakticky zcela vymizely. Březové metly v současné době zcela nahradily jejich moderní nást

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě