EKONOMIKA / Podniky

9.12.2009

Jablonecká a semilská ČSAD Semily se od ledna spojí

JABLONEC NAD NISOU

ČSAD Semily pohltí od ledna příštího roku ČSAD Jablonec nad Nisou. ČSAD Semily, za níž stojí ruský kapitál, koupila jabloneckou ČSAD v minulém roce za několik desítek milionů korun a už tehdy avizovala, že obě firmy čeká fúze.

„Od spojení očekáváme efektivnější provoz,“ uvedl ředitel ČSAD Semily Tomáš Roubíček. Spojení by mělo snížit náklady a vylepšit pozici při jednání s dodavateli.

Fúzi vznikne jeden z pěti největších dopravců v Česku. Dohromady bude mít kolem 360 autobusů. Nyní firmy mimo jiné provozují městskou dopravu v Jablonci a České Lípě a částečně zajišťují regionální dopravu v Libereckém, Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Firmy také chtějí vybudovat v Paraguay síť veřejné dopravy. Roční obrat jablonecké společnosti se pohybuje kolem 200 milionů korun, u semilské je to dvojnásobek.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zámecký pivovar Frýdlant opanoval Zlatou pivní pečeť

Nejúspěšnějším pivovarem na právě proběhlém pivovarském klání Zlatá pivní pečeť 2019 je Zámecký pivovar Frýdlant. S pivem Albrecht si z této nejpresti

Post

Jablonec letos opraví dvacet městských bytů

Statutární město Jablonec nad Nisou vlastní celkem 799 bytových jednotek, z toho je aktuálně 77 volných. Bytový fond je však ve velmi špatném stavu, a

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA