SPORT / Ostatní sporty

Popis:
10.4.2018

Karatisté Shotokanu slavili úspěch v Německu i na Poháru nadějí

LIBEREC

Sobota 7. dubna byla plná karatistických akcí, a zatímco se hlavní část závodního týmu vypravila do německého Halle na Arawaza cup, karatističtí benjamínci se poměřovali na Poháru nadějí v České Lípě. Oba turnaje proběhli ve výborné náladě a úspěchy na sebe také nenechaly čekat. Z Německa přivezl liberecký Shotokan 6 zlatých, 4 stříbrné a 6 bronzových medailí a z České Lípy do Liberce doputovalo cenných kovů 9!

Arawaza cup, jakožto turnaj ve sledování české reprezentace, nesměl v kalendáři akcí SK Karate – Shotokan Liberec chybět. Kromě reprezentantů v Německu sbírali zahraniční závodní zkušenosti i závodníci mladší a svou mnohdy premiéru za hranicemi zvládli na výbornou. Liberečtí se nezalekli ani 1400 startů na soupisce turnaje, ani 11 zápasišť v hale a celým turnajem procházeli s radostí, zdravým sebevědomím a na tatami podávali úžasné výkony. „Snažíme se, aby si naši svěřenci soutěžení a sportování užívali a soustředili se na proces a zlepšování se více, než na výsledek. Radost mám, že po několika turnajích v Čechách a na Slovensku se podařila nastavit stejně pohodová atmosféra i dále za hranicemi.“, uvedla Petra Piskačová, hlavní trenérka SK a předsedkyně státní reprezentace.

Na turnaj doprovázeli mladé karatisty oba hlavní trenéři (Petra Piskačová a Pavel Horňák) i mentální kouč a zakladatel projektu Sport hlavou Ondřej Petr, který s oddílem  spolupracuje.

Zlato si na krk pověsil Horňák Filip, a to hned dvakrát (kata i kumite), Kata tým žákyně U12 (Biriucová, Majbová, Rajtrová) a kata tým dorostenky U16 (Harciníková, Muzikářová, Štěpánová).Dva nejcennější kovy si odnáší i člen libereckého SCM Filip Černík.  Stříbro vybojovali Kolářská Petra, Štěpánová Vendula, Kolář Daniel a Malý Matyáš. Třetí místa obsadili Rajtrová Nela, Harciníková Anna, Vacek Tomáš, Kata tým žáci U12 (Harvilko, Horňák, Jízdný), Djemileva Elvíra a Dostálová Hana a těsně pod stupni vítězů se ocitli Kolář Daniel, Rajtrová Nela, Kubečková Emma, Štěpánová Vendula, Jízdný Jakub, Biriucová Taisia, Muzikářová Klára, Harries Anna, Harciníková Anna a Harvilko Šimon.

Na českolipském poháru nadějí se v disciplíně kata nejlépe prosadil Filípek Sokol, který vybojoval 1. Místo mezi žáky do 7 let, stříbro bral Jiřík Šimáně a katařskou sbírku o bronz doplnil Honzík Vavera. Na turnaji naši sbírali i zápasové zkušenosti a v kumite získali tyto úspěchy: stříbro J. Šprysl a bronzy E. Muzikářová, E. Kittnerová, T. Pavelková, J. Vavera a R. Vlčková.

V nejbližší době čeká liberecký Shotokan 1. Kolo ČUBU ligy mládeže, 2. Kolo ligy žáků a tréninkový Sparing camp v Českých Budějovicích.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstavba obchvatu Kravař si vyžádá dopravní omezení

Práce na budoucím obchvatu Kravař omezí dopravu na stávajících pozemních komunikacích. Uzavírky byly zahájeny 16. července a potrvají do poloviny list

Post

Začala výměna oken na radnici v Novém Boru

V části památkově chráněné budovy radnice na náměstí Míru v Novém Boru začala výměna starých netěsnících oken. Práce, které budou postupně probíhat do

Post

Rekonstrukce kruhového objezdu v Jablonci nad Nisou uzavře na tři dny tamní hlavní tah na Prahu

Rekonstrukce okružní křižovatky v Turnovské ulici v Jablonci nad Nisou přinese dopravní omezení na hlavním tahu ve směru na Prahu. Stavební práce si v

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA