SPORT / Ostatní sporty

Popis:
10.4.2018

Karatisté Shotokanu slavili úspěch v Německu i na Poháru nadějí

LIBEREC

Sobota 7. dubna byla plná karatistických akcí, a zatímco se hlavní část závodního týmu vypravila do německého Halle na Arawaza cup, karatističtí benjamínci se poměřovali na Poháru nadějí v České Lípě. Oba turnaje proběhli ve výborné náladě a úspěchy na sebe také nenechaly čekat. Z Německa přivezl liberecký Shotokan 6 zlatých, 4 stříbrné a 6 bronzových medailí a z České Lípy do Liberce doputovalo cenných kovů 9!

Arawaza cup, jakožto turnaj ve sledování české reprezentace, nesměl v kalendáři akcí SK Karate – Shotokan Liberec chybět. Kromě reprezentantů v Německu sbírali zahraniční závodní zkušenosti i závodníci mladší a svou mnohdy premiéru za hranicemi zvládli na výbornou. Liberečtí se nezalekli ani 1400 startů na soupisce turnaje, ani 11 zápasišť v hale a celým turnajem procházeli s radostí, zdravým sebevědomím a na tatami podávali úžasné výkony. „Snažíme se, aby si naši svěřenci soutěžení a sportování užívali a soustředili se na proces a zlepšování se více, než na výsledek. Radost mám, že po několika turnajích v Čechách a na Slovensku se podařila nastavit stejně pohodová atmosféra i dále za hranicemi.“, uvedla Petra Piskačová, hlavní trenérka SK a předsedkyně státní reprezentace.

Na turnaj doprovázeli mladé karatisty oba hlavní trenéři (Petra Piskačová a Pavel Horňák) i mentální kouč a zakladatel projektu Sport hlavou Ondřej Petr, který s oddílem  spolupracuje.

Zlato si na krk pověsil Horňák Filip, a to hned dvakrát (kata i kumite), Kata tým žákyně U12 (Biriucová, Majbová, Rajtrová) a kata tým dorostenky U16 (Harciníková, Muzikářová, Štěpánová).Dva nejcennější kovy si odnáší i člen libereckého SCM Filip Černík.  Stříbro vybojovali Kolářská Petra, Štěpánová Vendula, Kolář Daniel a Malý Matyáš. Třetí místa obsadili Rajtrová Nela, Harciníková Anna, Vacek Tomáš, Kata tým žáci U12 (Harvilko, Horňák, Jízdný), Djemileva Elvíra a Dostálová Hana a těsně pod stupni vítězů se ocitli Kolář Daniel, Rajtrová Nela, Kubečková Emma, Štěpánová Vendula, Jízdný Jakub, Biriucová Taisia, Muzikářová Klára, Harries Anna, Harciníková Anna a Harvilko Šimon.

Na českolipském poháru nadějí se v disciplíně kata nejlépe prosadil Filípek Sokol, který vybojoval 1. Místo mezi žáky do 7 let, stříbro bral Jiřík Šimáně a katařskou sbírku o bronz doplnil Honzík Vavera. Na turnaji naši sbírali i zápasové zkušenosti a v kumite získali tyto úspěchy: stříbro J. Šprysl a bronzy E. Muzikářová, E. Kittnerová, T. Pavelková, J. Vavera a R. Vlčková.

V nejbližší době čeká liberecký Shotokan 1. Kolo ČUBU ligy mládeže, 2. Kolo ligy žáků a tréninkový Sparing camp v Českých Budějovicích.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

Post

Liberec porazil Mladou Boleslav, v 87. minutě rozhodl střídající Oršula

V utkání jsme byli svědky obrovského počtu šancí, dokonce i neproměněné penalty. Už to vypadalo, že nebude ani jednomu z týmů souzeno vstřelit gól. Ov

Post

Základní umělecké školy odehrály unikátní sérii divadelních představení, která oslavila sto let republiky

Pět představení s názvem „O životě jedné republiky“ odehráli v průběhu října žáci základních uměleckých škol (ZUŠ). Celkem 195 dětí z deseti škol kraj

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě