SPORT / Ostatní sporty

16.2.2015

Jubilejní XX. ročník smržovských Lyžníků startje už v sobotu

SMRŽOVKA

V sobotu 21. února se uskuteční jubilejní XX. ročník smržovských Lyžníků. První ročník se uskutečnil 7. března 1992, kdy se tehdy sešlo osm mladíků, aby vzdali hold zakladatelům lyžování v českých horách.

Ošacení i výbava lyžníků odpovídaly předválečné době a k dobré náladě kromě chutného mazání přispěla i prvorepubliková hudba linoucí se z prastarého klikového gramofonu. Závodilo se ve slalomu a skoku prostém. Na tento výjimečný počin navázala v roce 1997 smržovská radnice, která zařadila zápolení lyžníků do svého kulturně-sportovního kalendáře.

Od toho roku se vždy třetí únorovou sobotu nepřetržitě konají urputná klání mezi dobově oděnými lyžnicemi a lyžníky. Ti se na podivně zakroucených prkýnkách, s jednou či dvěma holemi, pro pobavení své i početného publika, pouštějí ze svahu a bojují o vavříny vítězství v paraslalomu, sjezdu na dojezd (kdo dojede nejvýše do protisvahu) a hup-skok-letu (kdo doskočí nejdál v součtu dvou skoků). Zejména posledně jmenovaná disciplína je mezi diváky velmi oblíbená, neboť je zde k vidění nespočet krkolomných hupů, hrůzně vypadajících skoků i ladných letů.

O břicha i mazání všech zúčastněných se přímo na svahu starají smržovští dobrovolní hasiči.

Vyhlášení výsledků spolu s promítáním snímků a závěrečným tanečkem tentokrát proběhne po skončení závodu od 17 hodin ve smržovském Parkhotelu. K tanci i poslechu zahraje Glass Ajeto Dixieland Nový Bor a ABC Zdeňka Kotyšova z České Lípy, vstup pro všechny zdarma.

Závody začínají v 12.45 hodin ve Ski areálu Kedr (50.7363019N, 15.2556664E) ve Smržovce, prezentace závodníků od 12 do 12.30 hodin.

Při jubilejním 20. ročníku si účastníci klání odnesou odznáček jako upomínku na tuto krásnou akci, na posilněnou obdrží placatku výborné medoviny od firmy Kitl s. r. o., tradiční pamětní list a poukázku na výborný zabijačkový guláš, na kterém si budou kromě nich moci pochutnat i ostatní návštěvníci v Parkhotelu Smržovka při vyhlašování výsledků. Úspěšní závodníci, kteří při vyhlašování výsledků vystoupají na stupně vítězů, se mohou těšit na již tradiční cenu - rumový mok v různě velkém balení.

Každý skijista se přihlásí osobně (budova radnice, kancelář starosty, 2. patro) či telefonicky (483 369 333, 602 420 158) či e-mailem u Marka Hotovce (marek.hotovec@smrzovka.cz) do středy 18. února 2015. Ve svém vlastním zájmu respektujte tento termín.

Účastnický poplatek činí 80 Kč (odznáček, pamětní list, medovina a guláš) a bude uhrazen při registraci na svahu před samotným závodem.

Vzhledem ke změně povětrnostních podmínek v posledních dnech prosíme, abyste pravidelně sledovali webové stránky města (www.smrzovka.cz), kde v případě jakékoliv změny naleznete aktualizované zprávy. Stále však věříme, že nám sv. Petr zachová svoji přízeň a tradiční závody se budou moci odehrát na tradičním místě v tradičním pojetí.

Autor / zdroj: Marek Hotovec

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Demolice v Ralsku pokračují, ještě letos půjde k zemi dalších 10 objektů

Liberecký kraj převzal v roce 2007 od státu část vojenského prostoru Ralsko. Nyní se v něm nachází ještě několik desítek objektů v havarijním stavu

Post

Varnsdorfský tiskař Antonín Ulbricht: svědek své doby

Život a dílo varnsdorfského rodáka připomene nová výstava s názvem Svědek své doby. Vernisáž se uskuteční v muzeu ve středu 23. října v 16.30.

Post

Oprava opěrné zdi se blíží ke konci, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Rekonstrukce opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce u průtahu libereckým tunelem se chýlí ke konci. Dokonč

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA