SPORT / Ostatní sporty

22.5.2012

Harting vyhrál Daňkův memoriál v Turnově, Cechlová splnila B-limit pro OH

TURNOV

Německý diskař Robert Harting ozdobil úterní atletický mítink Memoriál Ludvíka Daňka v Turnově, když dosáhl výkonu blízko rekordu mítinku, Věra Cechlová splnila měkčí B-limit na olympiádu do Londýna.

Štafeta sprinterů na 4 x 100 metrů, další diskařka Eliška Staňková a koulař Ladislav Prášil mají kritérium pro mistrovství Evropy.

Memoriálová disciplína na počest památky olympijského vítěze z Mnichova 1972 Ludvíka Daňka měla jako již tradičně skvělé obsazení a diváci viděli dlouhé hody. Nejdále poslal svůj disk německý šampion z posledních dvou mistrovství světa Robert Harting, který podruhé v průběhu tří dnů přehodil sedmdesátimetrovou hranici a vylepšil své maximum na 70,66 metru. Od rekordu mítinku, který drží Virgilius Alekna, ho dělilo 59 centimetrů. "Šance, že ten rekord překonám, tu byla, ale ne moc velká. Je to přece jen pořádný výkon," zhodnotil po závodě Harting.

Druhé místo v Turnově obsadil výkonem 67,37 Polák Piotr Malachowki, třetí byl za 66,32 metru Gerd Kanter z Estonska. Nejlepším Čechem v soutěži byl podle očekávání Jan Marcell, desetibojař Roman Šebrle si výkonem 47,52 metru posílil sebevědomí před víkendovými závody v Götzisu, kde bude usilovat o pokoření nominačního kritéria pro olympiádu. "Mým cílem je 8200 bodů, abych měl klid," prohlásil Šebrle.

Mezi ženami si udělaly radost hned dvě domácí závodnice. Věra Cechlová vyhrála výkonem 60,94 metru a posunula tak své letošní maximum za hranici olympijského B-limitu. "Měla jsem trochu problémy s koncentrací, protože jsem nejdřív poočku chvíli sledovala, jaké dálky hází muži. My jsme měly podmínky o poznání horší, protože začalo nepříjemně pršet. Jinak by se asi dalo hodit dál," hodnotila Cechlová, jíž doma roste konkurence v Elišce Staňkové, kterou výkon 58,70 metru posunul na mistrovství Evropy. "Jsem moc ráda, že se mi holky přibližují, hrozně mě to motivuje. Že budeme na mistrovství Evropy tři Češky, to je paráda," dodala Cechlová.

V závodě sprinterských štafet pokořilo kvarteto Jan Veleba, Pavel Malák, Vojtěch Šulc a Václav Zich výkonem 39,44 vteřiny nominační kritérium na mistrovství Evropy. "A to kluci individuálně neběželi nic moc. Až zrychlí, můžou z toho být časy, které nechci ani vyslovovat," okomentoval výkon jejich kouč Dalibor Kupka.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Třinec vyhrál úvodní zápas v Liberci a ve finále se ujal vedení

Finálový souboj o Masarykův pohár se naplno rozhořel, úvodní bitvu hostila liberecká Home Credit Aréna. Oceláři dokázali zaskočit domácí Bílé Tygry a

Post

Boleslav prohrála s Libercem a vypadla z elitní šestice

Po prvním vyrovnaném, ale bezgólovém poločase se chvíli v úvodu druhé půle zdálo, že Boleslav potvrdí svoji příslušnost do elitní šestičlenné ligové s

Post

Z hořícího bytu hasiči zachránili kočku a králíka

Hasiči, kteří vyjeli k požáru v bytovém domě v Jablonci nad Nisou, museli do bytu vstoupit násilně, neboť se v bytě majitelé nenacházeli. Přesto zachr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA