SPORT / Hokej

27.2.2018

Liberec porazil v dohrávce JIhlavu

LIBEREC / JIHLAVA

V dohrávaném utkání z 11. kola Liberec doma nedopustil žádné drama a proti Jihlavě zvítězil 4:1.

Domácí od prvních minut hýřili aktivitou. Skóre otevřel rychlou bekhendovou ranou na přední tyč Lukáš Krenželok a krátce před přestávkou rozvlnil jihlavskou síť také Ladislav Šmíd, jehož nenápadná rána Kořenáře dokonale překvapila.

Po přestávce se však Dukla začala čím dál více osmělovat a za svou snahu byla odměněna gólem. Váňovo nahození od modré čáry nasměroval za Willova záda šikovnou tečí Tomáš Jiránek. I po čtyřiceti minutách ale Bílí Tygři odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem. Svižnou střelou nad beton jihlavského gólmana skóroval Marek Kvapil, který zvýšil už na 3:1. Blýskl se i Roman Will, jenž lapil samostatný únik Filipa Semana.

V úvodu třetí části Dukla svůj nápor oddalovala, a tak se činili spíše liberečtí hráči. Slibná akce Dominika Lakatoše však skončila jen na tyči jihlavské svatyně, proti další dobré šanci Šmída zasáhl vzápětí brankář Kořenář. Svou aktivní hrou šelmy nedovolily soupeři žádný souvislejší tlak a v posledních minutách si pečlivě hlídaly náskok. Ten ještě na poslední chvíli zvýraznil bekhendovou dorážkou Jan Ordoš, a tak se Bílí Tygři mohli radovat z vítězství 4:1.

Bílí Tygři Liberec - HC Dukla Jihlava 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Krenželok (Jašek, Šmíd), 15. Šmíd (Lakatoš), 35. Kvapil, 60. Ordoš (Derner, Jánošík) – 24. Jiránek (Váňa, Zeman)
Rozhodčí: Lacina, Kika – Hynek, Kis
Vyloučení: 3:4
Diváci: 5067

Bílí Tygři Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Derner – Jašek, Jelínek, Krenželok – Bulíř, Redenbach, Kvapil – Bakoš, Filippi, Vlach – Lakatoš, Bližňák, Ordoš

HC Dukla Jihlava: Kořenář – Šidlík, Kajínek, de la Rose, Zdráhal, Bryhnisveen, Suchánek, Váňa – Čachotský, Zeman, Jiránek – Rys, Skořepa, Seman – Žálčík, Hamill, Anděl – Rabbit, Hubáček, Diviš

Autor / zdroj: Jan Kousal / hcdukla.cz