SPORT / Hokej

Popis:
11.12.2017

Olomouc nadělila Bílým Tygrům čtyři branky a bere tři body

OLOMOUC / LIBEREC

Již od první třetiny drželi Hanáci vedení, nejprve se prosadil František Skladaný, poté Marek Laš. Po nepříliš pohledné druhé třetině, ve které rozhodčí rozdali osm dvouminutových trestů, dokázali Bílí Tygři ve třetí třetině snížit na rozdíl jediné branky. Osm minut před koncem zápasu vrátil Kohoutům dvoubrankový náskok Vilém Burian a při závěrečné hře Liberce bez brankáře pečetil výhru domácích Jan Káňa.

Úvod utkání se nesl v poklidném duchu. První zákrok si Konrád připsal proti střele Dernera, na druhé straně Janus zasahoval proti Ondruškovi. Po čtyřech minutách hry zahrozil v útočném pásmu Mráz, jeho střelu se snažil dorazit ještě Ostřížek, ale již byl v příliš velkém úhlu a branku netrefil. Jinak gólmani na začátku první třetiny neměli příliš mnoho práce. Po šesti minutách hry již rozjásal domácí fanoušky František Skladaný, který po krásném pasu od Viléma Buriana bekhendem přehodil Janusův beton.

Po vstřelené brance domácí ožili a připravovali Janusovi více práce. Branislav Konrád musel být pozorný po Jánošíkově střele od modré čáry, která byla několikrát tečovaná. Hanáci měli opticky navrch, svou aktivitou si vynutili přesilovou hru, kterou využil rychlou střelou od modré čáry Marek Laš. Bílí Tygři neskládali zbraně, Kvapil pálil hned po vhazování, Konrád lapačkou puk vytěsnil mimo tři tyče.

V závěrečné pětiminutovce první třetiny se liberečtí se drali do útoku, domácí brankář skokem přikryl kotouč před Bulířem. Vzápětí Redenbach tečoval Jánošíkovu střelu a Konrádovi nadělal velké starosti. Tygří aktivita vyústila ve faul Staňka a i hosté měli možnost hrát přesilovou hru. V té si velkou šanci připsali domácí, když prchli do přečíslení, Strapáčovu střelu Janus vyrazil, ale k dorážce se nikdo z domácích nedostal. Hosté si příliš mnoho šancí nevypracovali, v rozhodujících chvílích jim odskakoval puk od hokejek, a tak početní výhodu nedokázali zužitkovat. V závěru první periody u střídaček došlo k menší potyčce a rozhodčí poslali na dvě minuty na trestnou lavici Mráze a Šmída, hra pokračovala ve čtyřech hráčích na obou stranách.

Již po dvaceti vteřinách hry ve druhé třetině Laš zasáhl vysokou holí Bulíře a Bílí tygři hráli přesilovou hru čtyži na tři. Dobrým obranným zákrokem se blýskl Jaroměřšký, když zblokoval křižnou přihrávku brankovištěm. Konrád měl i přesto práci se střelami Kvapila a Bulíře, ale dokázal puk udržet před brankovou čárou. Následně bylo hostům odpískáno příliš mnoho hráčů na ledě a hra pokračovala sedm sekund ve třech proti třem. Těsně poté, co Kohouti hráli v plném počtu, se sám před Janusem objevil Jakub Galvas, ale přihrávku nečekal, a tak jeho střela neměla potřebnou razanci a Januse nepřekonal. Zbytek početní výhody domácích přečkal Liberec bez potíží.

Ani poté si diváci dlouho neužili hru v pěti hráčích na obou stranách, do početní výhody se tentokrát dostal Liberec, když Burian podrazil Krenželoka. Ve vlastním oslabení prchali do přečíslení Galvas s Lašem, ale první jmenovaný netrefil branku. Poté nebezpečně pálil Ševc, ale Konrád včas sklapl betony. Tuto přesilovou hru ukončil Bulíř, když vysokou holí zasáhl protihráče a znovu mohli diváci sledovat hru ve čtyřech hráčích. Ta žádné větší šance nepřinesla, stejně tak ani zkrácená přesilová hra domácích.

Další početní výhodu přisoudili rozhodčí po faulu Houdka Liberci. Domácí hráči však obětavě a přesně bránili a pomáhali Konrádovi, když čistili předbrankový prostor a blokovali křižné přihrávky. Přesilovou hru dostali k dispozici i domácí, Vlach pálil z levého kruhu, Janus byl připraven. Druhá třetina se celá nesla ve znamení trestů, rozhodčí ve druhé dvacetiminutovce rozdali šest dvouminutových trestů, čímž hra ztratila na spádu a tempo hry bylo poněkud rozkouskované. Největší šanci třetiny viděli diváci na olomouckém zimním stadionu v poslední minutě, když Vlach dorážel před Janusem, ale puk o centimetry minul levou tyčku a skóre se neměnilo.

Po druhé přestávce se tempo hry zrychlilo, v krátkém časovém sledu se do zakončení dostali Kvapil a Laš. O něco později z levé strany pálil Vlach, Janus dlouho nevěděl, kde má kotouč, ale dokázal ho objevit dříve, než přijeli domácí útočníci. Poté hosté snížili na rozdíl jediné branky – Dominik Lakatoš se prosmýkl mezi dvěma obránci a poslal kotouč do levého horního růžku Konrádovy branky. Vstřelená branka Tygry povzbudila, ti se hnali do útočných akcí, Konrád ale společně s obranou odolával.

Liberecký tlak se stupňoval, Bulíře v předbrankovém prostoru zahákoval Laš, a tak měli Tygři k dispozici přesilovou hru. Hostům se v početní výhodě nedařilo se usadit v útočném pásmu. Až po rychlém přechodu modré čáry pálil bez přípravy Redenbach, Konrád jen s obtížemi kotouč vyrazil. Ani tuto přesilovou hru hosté nezužitkovali a Kohouti drželi hubený jednobrankový náskok.

Necelých osm a půl minuty před koncem třetí třetiny se k puku po přechodu do útočného pásma dostal Vilém Burian, který se nerozpakoval a poslal kotouč do horního růžku Janusovy branky. Poté se Mora soustředila zejména na defenzivu. Liberec měl velké potíže přejít přes modrou čáru s pukem na hokejce.

V závěrečné pětiminutovce se Bílí Tygři tlačili do zakončení, trenér Filip Pešán odvolal více než tři minuty před koncem základní hrací doby brankáře. Blízko vstřelené brance byl Jan Eberle, ale prázdnou klec hostí netrefil. Na druhé straně Stránský trefil pouze Konráda. V poslední minutě zápasu málem Houdek tečoval Šmídovu střelu za Konráda, ale domácí brankář si s tečí poradil. Bakoš zkoušel překvapit domácího gólmana z nulového úhlu, ale ani jeho pokus nebyl úspěšný. Čtyři vteřiny před koncem zápasu pečetil výhru Kohoutů střelou do prázdné branky Jan Káňa.

OHLASY TRENÉRŮ

Zdeněk Venera (HC Olomouc): "Pro nás to byl proti Liberci důležitý zápas, měli jsme z něj trošku obavy, neboť nejen, že nám chyběli Škůrek s Lukášem Galvasem, vypadli nám tři centři: Knotek, Herman, Sundher. O to více si ceníme toho, že hráči zápas vydřeli. V první třetině byl zápas vyrovnaný, my jsme proměnili šance, po delší době jsme měli štěstí v koncovce. Druhá třetina byla rozkouskovaná, takže náš čtvrtý útok se nedostal na led, poté jsme celý zápas dohrávali na tři pětky. Ve třetí třetině Liberec zabral, hodně nás zatlačil, myslím, že rozhodující byla třetí branka, která hráče uklidnila. Následoval ještě gól do prázdné brány. Nemohu říci, že jsme Liberec přehrávali, dnes nás hodně podržel Braňo Konrád, protože hosté tam měli spoustu nepříjemných šancí, ze kterých se mohli prosadit."

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): "Pro nás je průběh zápasů stejný – z první šance soupeře dostaneme gól, z první přesilové hry soupeře dostaneme gól. Poté tlačíme do kopce, kotouče se neodráží tak, jak mají. My tomu jdeme málo naproti. I po snížení na dva jedna, kdy jsme soupeře zamkli v pásmu, jsme z protiútoku dostali branku a ta rozhodla o výsledku utkání."

Autor / zdroj: Kamila Ludwigová / hc-olomouc.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sportovní areál ve Svojsíkově ulici je otevřen pro veřejnost

Liberečané mohou opět využívat armádní sportovní areál u dolních kasáren ve Svojsíkově ulici. Statutární město Liberec uzavřelo smlouvu o souběžném už

Post

Jablonecké publikum uvidí 16 tanečních kreací, 9 souborů a skupin scénického tance

Festival scénického tance a pohybového divadla se odehraje od 21. do 23. října v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Podzimní fantazie se rozzáří j

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA