KULTURA / Výstavy

Popis: Ředitel OGL Jan Randáček instaluje obraz Odilona Redona Evokace.
Ředitel OGL Jan Randáček instaluje obraz Odilona Redona Evokace.
16.8.2017

Výstavu v Liberci obohatily dva nové obrazy

LIBEREC

Dva nové obrazy obohatily stávající výstavu Giacometti – Picasso – Chirico v liberecké galerii, která od svého otevření 13. července láme návštěvnické rekordy. Stalo se tak na výslovné přání vlastníka sbírky – rakouského galeristy Helmuta Klewana.

V Liberci tak můžete nově spatřit i obraz Alberta Savinia Kréta a také dílo od Odilona Redona Evokace. „Klewan je koupil na aukci pár měsíců před výstavou a vyslovil přání, abychom je zde rovněž ukázali,“ potvrdil ředitel galerie Jan Randáček. V obou případech se jedná o velmi zajímavá jména, která rozšiřují záběr expozice. Alberto Savinio působil především jako skladatel a hudebník, kromě výtvarného umění se zapsal rovněž jako spisovatel. „Savinio je mladší bratr Giorgia de Chirica, takže návštěvníci budou moci vidět tvorbu obou sourozenců na jednom místě,“ doplnil Randáček.

Tvorba Odilona Redona je spjatá s 19. stoletím. „Redon byl v počátcích své malířské tvorby v kontaktu s tzv. Barbizonskou školou, která je poměrně četně zastoupena v naší stálé sbírce. A pro změnu k Čechám ho vážou vztahy se Zdeňkou Braunerovou a Milošem Martenem,“ upřesnil ředitel.

Návštěvnost trhá rekordy

Za měsíc si libereckou výstavu, představující více než 150 obrazů a soch evropského moderního umění, prohlédlo 5 297 návštěvníků, což je průměrně 189 denně. „To je stejná návštěvnost, jako mají velké pražské výstavy třeba v Rudolfinu,“ pochvaluje si Randáček. Nejenže v expozici v těchto dnech přibyla dvě zcela nová díla, návštěvníkům má podle ředitele co nabízet i opakovaně. „Sám mám tu výhodu, že výstavu mohu navštěvovat prakticky každý den. Pokaždé najdu nějakou novou věc, detail, význam, který mě osloví. Ta díla jsou fascinující!“ uzavírá.

Každý čtvrtek vstup zdarma

Výstava potrvá v liberecké galerii až do 1. října. Můžete ji navštívit denně kromě pondělí od 10 do 17 hod., ve čtvrtek do 19 hod. Každý čtvrtek je navíc vstup zdarma! Galerie připravila také čtyři komentované prohlídky s kurátorkou Annou Habánovou, a to 17. srpna a 7. září, vždy od 10:30 a 17:00 hodin.

Autor / zdroj: Mgr. Dana Filipová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sportovní areál ve Svojsíkově ulici je otevřen pro veřejnost

Liberečané mohou opět využívat armádní sportovní areál u dolních kasáren ve Svojsíkově ulici. Statutární město Liberec uzavřelo smlouvu o souběžném už

Post

Jablonecké publikum uvidí 16 tanečních kreací, 9 souborů a skupin scénického tance

Festival scénického tance a pohybového divadla se odehraje od 21. do 23. října v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Podzimní fantazie se rozzáří j

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA