KULTURA / Výstavy

Popis: Ředitel OGL Jan Randáček instaluje obraz Odilona Redona Evokace.
Ředitel OGL Jan Randáček instaluje obraz Odilona Redona Evokace.
16.8.2017

Výstavu v Liberci obohatily dva nové obrazy

LIBEREC

Dva nové obrazy obohatily stávající výstavu Giacometti – Picasso – Chirico v liberecké galerii, která od svého otevření 13. července láme návštěvnické rekordy. Stalo se tak na výslovné přání vlastníka sbírky – rakouského galeristy Helmuta Klewana.

V Liberci tak můžete nově spatřit i obraz Alberta Savinia Kréta a také dílo od Odilona Redona Evokace. „Klewan je koupil na aukci pár měsíců před výstavou a vyslovil přání, abychom je zde rovněž ukázali,“ potvrdil ředitel galerie Jan Randáček. V obou případech se jedná o velmi zajímavá jména, která rozšiřují záběr expozice. Alberto Savinio působil především jako skladatel a hudebník, kromě výtvarného umění se zapsal rovněž jako spisovatel. „Savinio je mladší bratr Giorgia de Chirica, takže návštěvníci budou moci vidět tvorbu obou sourozenců na jednom místě,“ doplnil Randáček.

Tvorba Odilona Redona je spjatá s 19. stoletím. „Redon byl v počátcích své malířské tvorby v kontaktu s tzv. Barbizonskou školou, která je poměrně četně zastoupena v naší stálé sbírce. A pro změnu k Čechám ho vážou vztahy se Zdeňkou Braunerovou a Milošem Martenem,“ upřesnil ředitel.

Návštěvnost trhá rekordy

Za měsíc si libereckou výstavu, představující více než 150 obrazů a soch evropského moderního umění, prohlédlo 5 297 návštěvníků, což je průměrně 189 denně. „To je stejná návštěvnost, jako mají velké pražské výstavy třeba v Rudolfinu,“ pochvaluje si Randáček. Nejenže v expozici v těchto dnech přibyla dvě zcela nová díla, návštěvníkům má podle ředitele co nabízet i opakovaně. „Sám mám tu výhodu, že výstavu mohu navštěvovat prakticky každý den. Pokaždé najdu nějakou novou věc, detail, význam, který mě osloví. Ta díla jsou fascinující!“ uzavírá.

Každý čtvrtek vstup zdarma

Výstava potrvá v liberecké galerii až do 1. října. Můžete ji navštívit denně kromě pondělí od 10 do 17 hod., ve čtvrtek do 19 hod. Každý čtvrtek je navíc vstup zdarma! Galerie připravila také čtyři komentované prohlídky s kurátorkou Annou Habánovou, a to 17. srpna a 7. září, vždy od 10:30 a 17:00 hodin.

Autor / zdroj: Mgr. Dana Filipová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstavba obchvatu Kravař si vyžádá dopravní omezení

Práce na budoucím obchvatu Kravař omezí dopravu na stávajících pozemních komunikacích. Uzavírky byly zahájeny 16. července a potrvají do poloviny list

Post

Začala výměna oken na radnici v Novém Boru

V části památkově chráněné budovy radnice na náměstí Míru v Novém Boru začala výměna starých netěsnících oken. Práce, které budou postupně probíhat do

Post

Rekonstrukce kruhového objezdu v Jablonci nad Nisou uzavře na tři dny tamní hlavní tah na Prahu

Rekonstrukce okružní křižovatky v Turnovské ulici v Jablonci nad Nisou přinese dopravní omezení na hlavním tahu ve směru na Prahu. Stavební práce si v

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA