KULTURA / Umění

21.12.2009

Obrazy nápaditého mladého malíře zůstanou v liberecké knihovně už jen týden

LIBEREC

Ve čtyřech patrech Krajské vědecké knihovny vystavil od počátku prosince své nejlepší obrazy mladý jablonecký malíř Jan Harant (25). Reprezentativní výstava bude k vidění už jen do 30. prosince a mimo vánoční svátky.

„Připravili jsme zatím nejobsáhlejší výstavu talentovaného mladého umělce, který tvoří již deset let na plátno. Interiér vědecké knihovny skýtá dostatek prostoru, aby měl divák dostatečný odstup od jednotlivých obrazů. V přízemí jsme vystavili starší práce Jana Haranta, nejnovější pak v patře posledním,“ řekla ředitelka knihovny Blanka Konvalinková. Dodala, že tematicky obrazy vyjadřují jak čistou fantazii, tak i realitu. Tvorba Jana Haranta vychází z emocí, které přenáší na plátno. Jejich zcela volné vyjadřování dělá poslední výstavu odlišnou od předchozí tvorby.

„Práce na obraze je pro mě důležitá v tom, že se dostávám do stavu, ve kterém je mi dobře. V posledních měsících se pouštím do většiny obrazů s velkou chutí. Je to velké dobrodružství, v tom smyslu, že si hraji jako malé dítě, ze začátku začnu hledat a hned po přiložení štětce na plátno se dostávám do stavu meditace. Pro mě to je prostor, který se vytvoří mezi jednotlivými myšlenkami,“ připojil malíř Jan Harant. Okolo vánočních svátků bude mít hlavní budova krajské knihovny otevřeno do 23. prosince a pak od 28. do 30. prosince. Normální provoz začne od 4. ledna.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA