KULTURA / Umění

21.12.2009

Obrazy nápaditého mladého malíře zůstanou v liberecké knihovně už jen týden

LIBEREC

Ve čtyřech patrech Krajské vědecké knihovny vystavil od počátku prosince své nejlepší obrazy mladý jablonecký malíř Jan Harant (25). Reprezentativní výstava bude k vidění už jen do 30. prosince a mimo vánoční svátky.

„Připravili jsme zatím nejobsáhlejší výstavu talentovaného mladého umělce, který tvoří již deset let na plátno. Interiér vědecké knihovny skýtá dostatek prostoru, aby měl divák dostatečný odstup od jednotlivých obrazů. V přízemí jsme vystavili starší práce Jana Haranta, nejnovější pak v patře posledním,“ řekla ředitelka knihovny Blanka Konvalinková. Dodala, že tematicky obrazy vyjadřují jak čistou fantazii, tak i realitu. Tvorba Jana Haranta vychází z emocí, které přenáší na plátno. Jejich zcela volné vyjadřování dělá poslední výstavu odlišnou od předchozí tvorby.

„Práce na obraze je pro mě důležitá v tom, že se dostávám do stavu, ve kterém je mi dobře. V posledních měsících se pouštím do většiny obrazů s velkou chutí. Je to velké dobrodružství, v tom smyslu, že si hraji jako malé dítě, ze začátku začnu hledat a hned po přiložení štětce na plátno se dostávám do stavu meditace. Pro mě to je prostor, který se vytvoří mezi jednotlivými myšlenkami,“ připojil malíř Jan Harant. Okolo vánočních svátků bude mít hlavní budova krajské knihovny otevřeno do 23. prosince a pak od 28. do 30. prosince. Normální provoz začne od 4. ledna.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA