KULTURA / Umění

21.12.2009

Obrazy nápaditého mladého malíře zůstanou v liberecké knihovně už jen týden

LIBEREC

Ve čtyřech patrech Krajské vědecké knihovny vystavil od počátku prosince své nejlepší obrazy mladý jablonecký malíř Jan Harant (25). Reprezentativní výstava bude k vidění už jen do 30. prosince a mimo vánoční svátky.

„Připravili jsme zatím nejobsáhlejší výstavu talentovaného mladého umělce, který tvoří již deset let na plátno. Interiér vědecké knihovny skýtá dostatek prostoru, aby měl divák dostatečný odstup od jednotlivých obrazů. V přízemí jsme vystavili starší práce Jana Haranta, nejnovější pak v patře posledním,“ řekla ředitelka knihovny Blanka Konvalinková. Dodala, že tematicky obrazy vyjadřují jak čistou fantazii, tak i realitu. Tvorba Jana Haranta vychází z emocí, které přenáší na plátno. Jejich zcela volné vyjadřování dělá poslední výstavu odlišnou od předchozí tvorby.

„Práce na obraze je pro mě důležitá v tom, že se dostávám do stavu, ve kterém je mi dobře. V posledních měsících se pouštím do většiny obrazů s velkou chutí. Je to velké dobrodružství, v tom smyslu, že si hraji jako malé dítě, ze začátku začnu hledat a hned po přiložení štětce na plátno se dostávám do stavu meditace. Pro mě to je prostor, který se vytvoří mezi jednotlivými myšlenkami,“ připojil malíř Jan Harant. Okolo vánočních svátků bude mít hlavní budova krajské knihovny otevřeno do 23. prosince a pak od 28. do 30. prosince. Normální provoz začne od 4. ledna.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Demolice v Ralsku pokračují, ještě letos půjde k zemi dalších 10 objektů

Liberecký kraj převzal v roce 2007 od státu část vojenského prostoru Ralsko. Nyní se v něm nachází ještě několik desítek objektů v havarijním stavu

Post

Varnsdorfský tiskař Antonín Ulbricht: svědek své doby

Život a dílo varnsdorfského rodáka připomene nová výstava s názvem Svědek své doby. Vernisáž se uskuteční v muzeu ve středu 23. října v 16.30.

Post

Oprava opěrné zdi se blíží ke konci, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Rekonstrukce opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce u průtahu libereckým tunelem se chýlí ke konci. Dokonč

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA