KULTURA / Film

Popis: Plakát k festivalu.
Plakát k festivalu.
6.2.2020

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 2020 nabídne bohatý program

LIBEREC

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm se po osmnácti ročních v jihočeské Třeboni letos poprvé koná v Liberci. Co Anifilm chystá pro domácí i zahraniční návštěvníky?

Anifilm je soutěžní festival, proto jeho významnou část tvoří mezinárodní soutěžní program. Znamená to, že animované filmy se utkají o ceny hned v několika kategoriích. Členové mezinárodních porot vyberou nejlepší animované filmy z kategorií celovečerní film pro děti a dospělé, krátký a studentský film, VR film, videoklip, abstraktní a nenarativní animace a počítačové hry. Další soutěží na Anifilmu je národní soutěž Český obzor, kde bude udělena mimo jiné cena za Nejlepší české animované dílo. O poslední ceně Anifilmu rozhodnou sami diváci, kteří udělí Cenu města Liberec.

Filmový nesoutěžní program se zaměří na hudbu a zvuk v animovaném filmu. "Toto téma se promítne do nesoutěžního projekčního programu, do přednášek a prezentací, doprovodného nefilmového programu a také do skladby pozvaných hostů a porotců," vysvětluje programový ředitel Anifilmu Pavel Horáček. Další z programových sekcí s názvem Oprášená klasika nabídne zrestaurované tituly české nebo světové animované či trikové historie. Nekorektní a většinově nepřijatelné filmy a seriály výhradně pro dospělé promítané na nečekaných místech nabídne sekce Půlnoční animace promítání.

Sekce Zvláštní uvedení představí filmy nespadající do žádné z kategorií, které by ale neměly uniknout publiku festivalu. Animo je označení kurátorsky zaštítěného programu pro děti a dospívající a je nepostradatelnou a vyhledávanou součástí Anifilmu. Přehlídku nejzajímavějších celovečerních filmů z tuzemské distribuce uplynulého a letošního  roku nabídne sekce Bilance, která je určena širšímu publiku a rodinám s dětmi.  Game a VR zóna je prostor, kde si návštěvníci mohou zahrát hry ze soutěže a jiné doprovodné nezávislé hry, otestovat VR instalace pro dětské publikum a širší veřejnost. Důležitou součástí je VR kino, kde se prezentují vybrané  soutěžní animované VR filmy. Dílny animace jsou oblíbené workshopy pro děti a veřejnost, kde si  návštěvníci mohou vyzkoušet nejrůznější animační techniky a to pod vedením odborných lektorů s mnohaletou zkušeností. V Liberci se zájemci o tyto workshopy mohou vydat hned na dvě místa, první bude určené pro objednané školy, to druhé pro běžné návštěvníky.  Děti si budou moci vyzkoušet také práci zvukového mistra v ruchovém studiu. A kdo bude nasycen animovanými filmy, může se vydat na výstavu nebo na koncert.

Právě teď: Anifilm nabízí zvýhodněné akreditace 
Anifilm zahájil předprodej návštěvnických akreditací za zvýhodněnou cenu. Kdo si pospíší a zakoupí si akreditaci do 31. března, získá ji bez čekání a o téměř čtvrtinu levněji, za 800 korun. Návštěvnická akreditace umožní vstup zdarma na čtyři projekce denně, vstupy zdarma na vybrané  doprovodné programy a výstavy a do VR a game zóny. Akreditaci lze jednoduše objednat přes web Anifilmu a zaplatit ji on-line nebo bankovním převodem. Akreditace bude připravena ve Festivalovém centru na zámku v Liberci ode dne zahájení festivalu. Pospěšte si a využijte výhodnou nabídku!

O vizuální podobu Anifilmu 2020 se postarala Michaela Mihalyiová a Dávid Štumpf. Největší pozornost tato dvojice upoutala komicky absudrním filmem Sh_t Happens, který soutěžil v Benátkách i Sundance a úspěšně koluje po dalších světových festivalech.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

Pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili na víkend 19. a 20. září velkou atletickou podívanou. Po šesti letech a po třetí v krátké hi

Post

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Post

Komedie Natěrač pobaví diváky ve Slané

V sobotu jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Natěrač. Jedná se skvělou komed

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě