AKTUÁLNĚ / Počasí

9.3.2013

O víkendu si naposledy užijete teploty přes 10 °C, příští týden se výrazně ochladí

Zima ještě neřekla poslední slovo. O víkendu se ale budou teploty na části území pohybovat ještě přes 10 °C. Od začátku příštího týdne ale do Česka dorazí pořádné ochlazení, v průběhu týdne klesnou i teploty přes den pod bod mrazu!

Sobota

V sobotu bude převážně zataženo. Ráno a dopoledne meteorologové v Čechách, odpoledne a večer na Moravě a ve Slezsku, očekávají občasný déšť. Na severu území v polohách nad 1000 metrů se později objeví srážky smíšené nebo sněhové. Během dne na jihozápadě republiky budou srážky ustávat.

Nejvyšší denní teploty se v sobotu budou pohybovat mezi 7 až 11 °C, na severu a severovýchodě bude 3 až 7 °C. V 1000 metrech na horách kolem nuly, na Šumavě bude kolem 5 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti 1 až 4 m/s.

Neděle

V neděli bude většinou zataženo s občasným deštěm. Na severu a severozápadě území se od 800 metrů objeví sněžení. Nejnižší noční teploty budou +4 až 0 °C, přes den se bude rtuť teploměru pohybovat mezi 7 až 11 °C, na severu území kolem 5 °C.

Pondělí

V pondělí se začne ochlazovat, bude zataženo s občasným deštěm, ve vyšších polohách bude i sněžit. Přes den se budou teploty pohybovat mezi 2 až 6 °C, na severu a severozápadě území budou teploty +2 až -2 °C. V noci z neděle na pondělí mohou teploty na některých místech znovu klesnout pod bod mrazu.

Meteorologové upozorňují, že na severu území se bude místy tvořit náledí.

Úterý

Od úterý zase začne zima, bude zataženo s občasným sněžením. Noční teploty budou pod bodem mrazu, -1 až -6 °C, jen na jihu a jihovýchodě území bude kolem +1 °C. Přes den se pak budou teploty pohybovat mezi -2 až +2 °C.

Vyhlídka na další dny

Bude zataženo s občasným sněžením, postupně bude většinou oblačno, místy se ale objeví sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty budou -4 až -9 °C, při delším vyjasnění a sněhové pokrývce kolem -12 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +2 °C, ke konci období až +4 °C.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

Pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili na víkend 19. a 20. září velkou atletickou podívanou. Po šesti letech a po třetí v krátké hi

Post

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Post

Komedie Natěrač pobaví diváky ve Slané

V sobotu jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Natěrač. Jedná se skvělou komed

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě