AKTUÁLNĚ / Počasí

5.3.2013

Čeká nás další sluneční den, teploty opět překročí 10 °C

Můžeme se opět těšit na jarní počasí, i v úterý totiž meteorologové očekávají slunečné počasí. Nejvyšší denní teploty by opět mohly překročit 10 °C.

V úterý bude jasno nebo skoro jasno, ráno a dopoledne se může objevit nízká oblačnost. Nejvyšší denní teploty budou 7 až 11 °C, v 1000 metrech na horách bude kolem 4 °C.

Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 9 m/s, místy může foukat nárazový vítr o rychlosti 15 až 20 m/s. V západní polovině Čech bude vát jen mírný 2 až 5 m/s. Na horách na severu a severovýchodě území meteorologové očekávají silný vítr, na hřebenech hor by mohl mít s nárazy rychlost okolo 25 m/s.

Tlaková tendence: mírný pokles
Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech místy mírně nepříznivé

Týdenní předpověď podle Českého hydrometeorologického ústavu:

Středa

Bude oblačno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností, zejména na Moravě a ve Slezsku. Ojediněle se objeví mlhy. Nejnižší noční teploty na Moravě a ve Slezsku budou +3 až -1 °C, v Čechách kolem -2 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 9 až 13 °C, při nízké oblačnosti kolem 7 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, na Moravě a ve Slezsku místy, jinde jen ojediněle déšť nebo mrholení. Ojediněle se objeví i mlhy. Nejnižší noční teploty budou 6 až 2 °C, v Čechách ojediněle kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat 8 až 12 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku mírný 3 až 7 m/s, zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s.

Pátek

V pátek meteorologové očekávají zataženo až oblačno, na Moravě a ve Slezsku místy, jinde jen ojediněle déšť nebo mrholení. Objeví se ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty budou 6 až 2 °C. Nejvyšší denní pak 9 až 13 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

Pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili na víkend 19. a 20. září velkou atletickou podívanou. Po šesti letech a po třetí v krátké hi

Post

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Post

Komedie Natěrač pobaví diváky ve Slané

V sobotu jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Natěrač. Jedná se skvělou komed

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě