AKTUÁLNĚ / Počasí

10.2.2013

Sluníčka bude pomálu, teploty se vyšplhají maximálně k devíti stupňům

Během příštího měsíce čeká Česko spíše zamračená obloha, v příštích dnech mohou noční teploty klesnout až k -12 °C, denní se vyšplhají maximálně k devíti stupňům. V dlouhodobé předpovědi počasí na to v neděli upozornil Český hydrometeorologický ústav.

Od 11. do 20. února bude zataženo až oblačno, občas sněžení, zejména v první polovině období. Ojediněle srážky smíšené nebo mrznoucí. Ke konci dekády pak meteorologové očekávají všeobecně méně srážek a ubývání oblačnosti, místy až na polojasno.

Nejnižší noční teploty spadnou na -2 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti bude kolem -12 °C. Nejvyšší denní teploty pak vyšplhají k -3 až +3 °C, ke konci dekády 0 až 6 °C.

Od 21. do 28. února bude v České republice zpočátku polojasno až oblačno, místy občasný déšť. Na horách srážky smíšené nebo sněhové. Postupně bude přibývat oblačnosti i srážek.

Nejnižší noční teploty +3 až -3 °C, zpočátku při zmenšené oblačnosti kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 4 až 10 °C, ke konci období 1 až 7 °C.

Od 1. do 10. března by měla převládat velká oblačnost, občasný déšť nebo déšť se sněhem, na horách srážky většinou sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 9 °C.

Období jako celek očekávají meteorologové teplotně průměrné, srážkově průměrné.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

Pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili na víkend 19. a 20. září velkou atletickou podívanou. Po šesti letech a po třetí v krátké hi

Post

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Post

Komedie Natěrač pobaví diváky ve Slané

V sobotu jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Natěrač. Jedná se skvělou komed

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě