AKTUÁLNĚ / Počasí

4.1.2013- aktualizováno: 4. 1. 2013 14:33:34

Meteorologové varují: V jižních a západních Čechách se zvednou hladiny řek

ČR

O víkendu bude v nížinách, ale i na horách vydatně pršet, a proto vydali meteorologové výstrahu před povodní. Týkat by se měla Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského, Libereckého a Ústeckého kraje. Vyhlášena bude od páteční desáté hodiny večerní do sobotní třetí hodiny odpolední.

"Očekáváme výraznější srážky na severozápadních návětřích hor a Českomoravské vrchoviny, kde by do sobotního rána mohlo spadnout 10 až 40 mm srážek," varují meteorologové na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Vydatně pršet by mělo zejména v Krušných a Jizerských horách. Na zbytku území by mělo spadnout od pěti do 15 mm srážek.

"Vzhledem k silnému a teplejšímu proudění a srážkám během večera a noci na sobotu lze tedy očekávat vzestup hladin řek,"
doplnili meteorologové s tím, že v povodí Ohře může být překročen 1. SPA (stupeň povodňové aktivity - bdění), a to na toku Svatavy a Chomutovky. Stejnou situaci předpokládají také v povodí Lužické Nisy u toku Smědé, v povodí Berounky a také v povodí Malše a Lužnice.

"V sobotu by měly hladiny toků kulminovat a překročen by měl být limit 2. SPA (stupeň povodňové aktivity - pohotovost) a to zejména v povodí Úslavy a Klabavy. Lidé by měli sledovat vývoj situace a rozhodně se vyvarovat jízdám na lodi nebo otužileckému koupání," upozorňuje ústav.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA