AKTUÁLNĚ / Počasí

4.1.2013- aktualizováno: 4. 1. 2013 14:33:34

Meteorologové varují: V jižních a západních Čechách se zvednou hladiny řek

ČR

O víkendu bude v nížinách, ale i na horách vydatně pršet, a proto vydali meteorologové výstrahu před povodní. Týkat by se měla Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského, Libereckého a Ústeckého kraje. Vyhlášena bude od páteční desáté hodiny večerní do sobotní třetí hodiny odpolední.

"Očekáváme výraznější srážky na severozápadních návětřích hor a Českomoravské vrchoviny, kde by do sobotního rána mohlo spadnout 10 až 40 mm srážek," varují meteorologové na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Vydatně pršet by mělo zejména v Krušných a Jizerských horách. Na zbytku území by mělo spadnout od pěti do 15 mm srážek.

"Vzhledem k silnému a teplejšímu proudění a srážkám během večera a noci na sobotu lze tedy očekávat vzestup hladin řek,"
doplnili meteorologové s tím, že v povodí Ohře může být překročen 1. SPA (stupeň povodňové aktivity - bdění), a to na toku Svatavy a Chomutovky. Stejnou situaci předpokládají také v povodí Lužické Nisy u toku Smědé, v povodí Berounky a také v povodí Malše a Lužnice.

"V sobotu by měly hladiny toků kulminovat a překročen by měl být limit 2. SPA (stupeň povodňové aktivity - pohotovost) a to zejména v povodí Úslavy a Klabavy. Lidé by měli sledovat vývoj situace a rozhodně se vyvarovat jízdám na lodi nebo otužileckému koupání," upozorňuje ústav.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA