AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
15.10.2016

Hospodářská a lesnická škola ve Frýdlantu otevřela nové venkovní expozice

FRÝDLANT

Nové venkovní expozice přístupné široké veřejnosti jsou nyní otevřeny v areálu Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu. Od 13. října mohou studenti i návštěvníci obdivovat záhon s bylinkami, přírodní amfiteátr, klidovou zónu nebo ptačí budky. Na jejich přípravě se podíleli jak pedagogové, tak žáci školy.

„Venkovní expozice vznikly díky podpoře z Dotačního fondu Libereckého kraje, programu Podpory ekologické výchovy. Budou sloužit především k výuce žáků základních a středních škol. Přístupné budou ale i široké veřejnosti. Návštěvníkům dávají možnost seznámení s dvaceti druhy bylinek či deseti typy ptačích budek,“ říká autor myšlenky venkovních expozic a jeden z hlavních realizátorů projektu Miroslav Kudrna, který na střední škole působí jako pedagog.

Venkovní expozice navazují na již vzniklou geologickou expozici, kruhovou venkovní učebnu a meteorologickou stanici. Součástí areálu je také přírodní amfiteátr. Bylinkové a ornitologické expozice jsou doplněny výkladovými informačními tabulkami.

Na celodenním doprovodném programu ke slavnostnímu otevření se podíleli také ornitolog Severočeského muzea v Liberci Martin Pudil a pracovník Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje Zdeněk Mrkáček.

Autor / zdroj: Markéta Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA