AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
15.10.2016

Hospodářská a lesnická škola ve Frýdlantu otevřela nové venkovní expozice

FRÝDLANT

Nové venkovní expozice přístupné široké veřejnosti jsou nyní otevřeny v areálu Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu. Od 13. října mohou studenti i návštěvníci obdivovat záhon s bylinkami, přírodní amfiteátr, klidovou zónu nebo ptačí budky. Na jejich přípravě se podíleli jak pedagogové, tak žáci školy.

„Venkovní expozice vznikly díky podpoře z Dotačního fondu Libereckého kraje, programu Podpory ekologické výchovy. Budou sloužit především k výuce žáků základních a středních škol. Přístupné budou ale i široké veřejnosti. Návštěvníkům dávají možnost seznámení s dvaceti druhy bylinek či deseti typy ptačích budek,“ říká autor myšlenky venkovních expozic a jeden z hlavních realizátorů projektu Miroslav Kudrna, který na střední škole působí jako pedagog.

Venkovní expozice navazují na již vzniklou geologickou expozici, kruhovou venkovní učebnu a meteorologickou stanici. Součástí areálu je také přírodní amfiteátr. Bylinkové a ornitologické expozice jsou doplněny výkladovými informačními tabulkami.

Na celodenním doprovodném programu ke slavnostnímu otevření se podíleli také ornitolog Severočeského muzea v Liberci Martin Pudil a pracovník Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje Zdeněk Mrkáček.

Autor / zdroj: Markéta Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA