AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

8.4.2013

Podívejte se na gymnázia, kde maturanti pohořeli

Bývalý šéf centra Cermat Pavel Zelený, který měl na starosti státní maturity, zveřejnil, jak dopadli v loňském roce maturanti ve všech gymnáziích v republice. Podívejte se, kam byste vaše dítě raději posílat neměli.

Úplně nejhůře v žebříčku dopadlo Gymnázium bří Čapků a 1. české soukromé SOU v Praze. Tam bylo vloni k maturitě přihlášeno 17 studentů. Nakonec k ní nebyla připuštěna čtvrtina z nich, polovina ji nezvládla, a první zkoušku dospělosti zvládlo pouze pět z nich.

Podobně strašných výsledků dosáhli také studenti Soukromého gymnázia a SOŠ Iuventas v Ostravě. Tam se k maturitě přihlásilo 33 studentů. Třetina se před komisi nedostala, třetina zkoušky a testy nezvládla a s maturitním vysvědčením odešlo pouze jedenáct studentů.

Bronzovou medaili v nelichotivém žebříčku získalo Gymnázium, SOŠ a VOŠ Bankovní akademie z Prahy 3. Tam se chtělo odmaturovat v loňském roce 18 studentů, ale podařilo se to pouze šesti z nich.

S méně než poloviční úspěšností a na prostném dně se ještě umístilo První česko-ruské gymnázium v Praze - Kobylisech (neúspěch 63,2 procenta studentů), EKO Gymnázium v Praze 10 (neúspěch 62,5 procenta studentů), 1. Slovanské gymnázium v Praze 5 (neúspěch 54,2 procenta studentů).

Hned dvakrát v poslední osmičce mezi gymnázii umístila společnost EDUCAnet, která provozuje gymnázia a SOŠ Praze 4 a v Brně. Tam nedosáhla vysněného maturitního vysvědčení více než polovina z 52 studentů.

Úplné výsledky lze najít na internetových stránkách sdružení Matt a Hurry, které Zelený založil a připravuje studenty na zkoušky z dospělosti.

"Výsledky jsou profesionálně zpracovány týmem analytiků, statistiků a metodiků, kteří detailně znají problematiku státní maturity i metodická a interpretační rizika maturitních čísel," uvedl Zelený.

V žebříčku jsou údaje o tom, kolik studentů jednotlivých gymnázií u maturity i v jednotlivých předmětech propadlo, jakého průměrného výsledku dosáhly školy v češtině, matematice a cizích jazycích, jak a kde volili studenti vyšší obtížnost zkoušek a zejména jak si vedla jednotlivá gymnázia ve srovnání s ostatními v rámci republiky i v rámci krajů.

Na podrobný senzam se můžete podívat zde.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

Pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili na víkend 19. a 20. září velkou atletickou podívanou. Po šesti letech a po třetí v krátké hi

Post

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Post

Komedie Natěrač pobaví diváky ve Slané

V sobotu jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Natěrač. Jedná se skvělou komed

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě