AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

5.4.2013

Ministr školství odměnil vynikající pracovníky Medailí MŠMT, také Věru Provazníkovou ze Semil

SEMILY

Za vynikající či dlouhodobě vynikající práci obdrželo na sklonku března 45 pracovníků resortu školství z celé ČR Medaile MŠMT prvního a druhého stupně.

V Lichtenštejnském paláci v Praze převzala z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Petra Fialy Medaili 2. stupně za vynikající pedagogickou činnost i magistra Věra Provazníková, ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny v Semilech.

Na návrh Krajského úřadu Libereckého kraje byla oceněna za vynikající činnost v oblasti pedagogicko-psychologického poradenství a rozvíjení školských poradenských zařízení.

Paní Věra Provazníková nastoupila do Pedagogicko-psychologické poradny v Semilech v roce 1990 a od roku 1992 je její ředitelkou.

Jako členka Asociace pracovníků pedagogicko-psychologických poraden řeší využívání testových metod v souvislosti s rovným přístupem dětí a žáků ke vzdělávání. Aktivně vykonává funkci metodika prevence, pořádá setkání školních metodiků prevence základních a středních škol, dyslektických asistentek, výchovných poradců a ředitelů základních a středních škol.

Semilská poradna je úspěšná v čerpání grantů jak z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, tak z Grantového fondu Libereckého kraje. Díky tomu poradna připravuje programy zaměřené na prevenci sociálně patologických jevů, např. ASUP – aktivní sociální učení, KYBEZ - kyberprostor bezpečně. Tyto víkendové programy primární prevence navazují na letitou spolupráci se školními metodiky prevence základních škol okresu Semily.

Autor / zdroj: Jiří Langer

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

Pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili na víkend 19. a 20. září velkou atletickou podívanou. Po šesti letech a po třetí v krátké hi

Post

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Post

Komedie Natěrač pobaví diváky ve Slané

V sobotu jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Natěrač. Jedná se skvělou komed

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě