AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

16.3.2013

Gymnázium v České Lípě zabojovalo na soutěži Euroweek 2013

ČESKÁ LÍPA

Gymnázium v České Lípě se zapojuje do mezinárodních studentských projektů a aktivně tak podporuje rozvoj jazykových dovedností svých žáků spolu s poznáváním všedního života i památek v jiné evropské zemi.

Pod vedením profesorek Petry Švajdové a Dagmar Gebauerové se 11 studentů českolipského gymnázia zúčastnilo ve dnech 2. - 9. března 2013 mezinárodní studentské konference Euroweek 2013 v Palermu na Sicílii.

Na konferenci byly zastoupeny delegace 10-15 studentů ve věku 15-18 let z Německa, Švýcarska, České republiky, Dánska, Nizozemí, Francie a Itálie.

„Tématem letošní konference byla „Music“ - Hudba. Součástí programu konference byla kromě práce ve skupinách, diskusí a prezentací i hudební soutěž, v níž jednotlivé národy soutěžily se třemi písněmi, které studenti si ve své domovské škole a zejména ve svém volném čase nacvičili,“
uvedla ředitelka školy Lenka Řebíčková s tím, že před odletem na konferenci museli studenti také vytvořit prezentaci k tématu Music, kterou v Palermu předvedli před všemi účastníky.

„Studenti našeho gymnázia vynikali velmi dobrou znalostí angličtiny, komunikačními dovednostmi a schopnostmi týmové spolupráce, proto byli zvoleni do rolí mluvčích, kteří před všemi účastníky prezentovali výsledky jednotlivých pracovních skupin,“
připomněla ředitelka.

Vedle pracovní části konference studenti absolvovali několik poznávacích výletů do okolí Palerma (chrám a amfiteátr v Segestě, katedrála v Monreale, soliště v Nubii nebo kamenné město Erice).

„Naši účast na konferenci Euroweek 2013 lze proto považovat za úspěšnou reprezentaci školy, Libereckého kraje i České republiky na akci evropského formátu,“ podotkla Lenka Řebíčková.

Autor / zdroj: Mgr. Jiří Langer

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Demolice v Ralsku pokračují, ještě letos půjde k zemi dalších 10 objektů

Liberecký kraj převzal v roce 2007 od státu část vojenského prostoru Ralsko. Nyní se v něm nachází ještě několik desítek objektů v havarijním stavu

Post

Varnsdorfský tiskař Antonín Ulbricht: svědek své doby

Život a dílo varnsdorfského rodáka připomene nová výstava s názvem Svědek své doby. Vernisáž se uskuteční v muzeu ve středu 23. října v 16.30.

Post

Oprava opěrné zdi se blíží ke konci, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Rekonstrukce opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce u průtahu libereckým tunelem se chýlí ke konci. Dokonč

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA