AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

22.2.2013

Nejlepším mladým automechanikem v kraji je Jakub Motejlek

JABLONEC NAD NISOU

Na Střední průmyslové škole technické v Jablonci nad Nisou se uskutečnilo v úterý 19. února krajské kolo soutěže mladých automechaniků Automechanik Junior 2013.

Soutěže s osmnáctiletou tradicí se zúčastnilo celkem deset nadějných automechaniků z pěti středních škol Libereckého kraje, které nabízejí výuku autooborů. Na soutěžící čekalo sedm praktických úkolů, jeden poznávací a rovněž vědomostní test. Na prvních dvou místech se umístili žáci Integrované střední školy ve Vysokém nad Jizerou, Jakub Motejlek a Vojtěch Kořínek. Na pomyslných stupních vítězů je doplnil Petr Jonáš ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v České Lípě.

„Na celostátním finále této populární přehlídky mladých odborníků nás bude reprezentovat vítěz a umístěný na třetím místě, a to z důvodu regulí soutěže, kdy nesmí být v krajské reprezentaci dva zástupci jedné školy,“ upřesnil za organizátora krajského kola Milan Hoření, vedoucí učitel odborného výcviku SPŠ technické v Jablonci nad Nisou.

Autor / zdroj: Jiří Langer

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město b

Post

Hasiči zachraňovali domácí mazlíčky

V neděli téměř současně vyjeli hasiči k záchraně psa a kocoura.

Post

Po stopách řemesel: za březovými metlami do Krkonoš

Dříve se v domácnostech používaly naprosto běžně, dnes již prakticky zcela vymizely. Březové metly v současné době zcela nahradily jejich moderní nást

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě