AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

4.4.2013

Stavba onkologie v Jablonci pokračuje i v zimě

JABLONEC NAD NISOU

Stavba Onkologie v jablonecké nemocnici zdárně pokračuje. I když mrazivá zima stavbařům komplikuje situaci, v září by mělo dojít k otevření oddělení podle plánu.

Stavbu ze svého rozpočtu, bez dotačních titulů, financuje zřizovatel nemocnice statutární město Jablonec nad Nisou. Celková částka činí 26,3 milionu korun. V loňském roce bylo zaplaceno 8,5 milionu, na dostavbu je letos vyčleněna částka 18 milionů korun.

„V současné době je i přes nepřízeň počasí hotová hrubá stavba, jsou osazena všechna okna a uvnitř budovy je položena kanalizace, na stropě jsou zavěšeny kabely elektroinstalace. Zhotovitel nyní pracuje na kanalizační přípojce,“ popisuje současný stav stavby náměstek Nemocnice Jablonec nad Nisou Milan Trpišovský.

Náměstek primátora pro ekonomiku města Miloš Vele nemocnici ve čtvrtek 28. března osobně navštívil, aby se s průběhem stavby seznámil. Po krátké schůzce v kanceláři náměstka nemocnice, kde se hovořilo hlavně o financích, zamířil na stavbu.

„Nová onkologie konečně pacientům, kteří se potýkají s tímto onemocněním, nabídne důstojné prostory. I z tohoto důvodu je jednou z priorit města, co se týká investic,“ říká náměstek Vele. V nových moderních prostorách bude možné najednou obsloužit až sedm pacientů, což významně přispěje ke zkvalitnění péče.

Stavba onkologického oddělení byla zahájena již v roce 2012, vybudováno bylo také odborné pracoviště ředění cytostatik. „V celkové částce 26,3 milionu jsou zahrnuty i náklady na ředírnu cytostatik. Z rozpočtu města bylo v loňském roce zaplaceno 8,5 milionu korun. Na dostavbu onkologického pracoviště letos počítáme s částkou 18 milionů korun,“ upřesňuje náměstek Vele.

Autor / zdroj: Markéta Hozová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

Pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili na víkend 19. a 20. září velkou atletickou podívanou. Po šesti letech a po třetí v krátké hi

Post

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Post

Komedie Natěrač pobaví diváky ve Slané

V sobotu jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Natěrač. Jedná se skvělou komed

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě