AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

4.1.2013

Zdravotní péče v nemocnicích je od 1. ledna 2013 zajištěna

Svaz zdravotních pojišťoven ČR deklaruje, že zdravotní péče ve většině nemocnic je od 1. ledna 2013 smluvně zajištěna.

Ze strany všech členských zdravotních pojišťoven byly do konce měsíce listopadu odeslány všem nemocnicím, vč. zařízení následné péče, návrhy nových smluv na úhradu zdravotní péče od 1. 1. 2013. V současné době se tyto podepsané návrhy smluv vracejí jednotlivým členským zdravotním pojišťovnám zpět a ke dnešnímu dni jich obdržely již více jak třetinu.

Zdravotní pojišťovny sdružené v SZP ČR jasně deklarovaly, že žádná z nemocnic k 1. lednu 2013 nezanikne. V průběhu roku mají být smlouvy omezeny o část nepotřebných akutních lůžek u maximálně 12 menších z celkově více než 150 nemocnic působících v České republice. Ani tyto nemocnice však nezaniknou, zdravotní pojišťovny zde i nadále chtějí dlouhodobě hradit ambulantní péči typu poliklinik, případně i lůžkovou jednodenní či následnou péči. Úpravy se netýkají stávajících lůžek následné péče, kde budou dlouhodobé smlouvy zajištěny v dosavadním rozsahu.

Autor / zdroj: -bar-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA