AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

4.1.2013

Zdravotní péče v nemocnicích je od 1. ledna 2013 zajištěna

Svaz zdravotních pojišťoven ČR deklaruje, že zdravotní péče ve většině nemocnic je od 1. ledna 2013 smluvně zajištěna.

Ze strany všech členských zdravotních pojišťoven byly do konce měsíce listopadu odeslány všem nemocnicím, vč. zařízení následné péče, návrhy nových smluv na úhradu zdravotní péče od 1. 1. 2013. V současné době se tyto podepsané návrhy smluv vracejí jednotlivým členským zdravotním pojišťovnám zpět a ke dnešnímu dni jich obdržely již více jak třetinu.

Zdravotní pojišťovny sdružené v SZP ČR jasně deklarovaly, že žádná z nemocnic k 1. lednu 2013 nezanikne. V průběhu roku mají být smlouvy omezeny o část nepotřebných akutních lůžek u maximálně 12 menších z celkově více než 150 nemocnic působících v České republice. Ani tyto nemocnice však nezaniknou, zdravotní pojišťovny zde i nadále chtějí dlouhodobě hradit ambulantní péči typu poliklinik, případně i lůžkovou jednodenní či následnou péči. Úpravy se netýkají stávajících lůžek následné péče, kde budou dlouhodobé smlouvy zajištěny v dosavadním rozsahu.

Autor / zdroj: -bar-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA