AKTUÁLNĚ / Kauzy, soudy a právo

4.1.2013

Osobnosti o Klausově amnestii: Prezident poškodil naši zem

ČR

Nejen politici a prezidentští kandidáti, ale i známé české osobnosti kroutí hlavou nad amnestií prezidenta Václava Klause.

Jako jeden z prvních se k amnestii takřka ihned po prezidentském projevu vyjádřil přední český stomatolog a podnikatel Roman Šmucler. "Nespletl si někdo prvního ledna s prvním aprílem..?" ptal se na sociální síti.

S reakcí dlouho neotálel ani textař Michal Horáček. "Já tomu prostě nerozumím: proč se odměňuje ten, kdo průběh trestního stíhání dokázal mařit - nepřebíráním obsílek, fingovanými chorobami a hlavně kličkami fikaných právníků, které je ovšem nutné platit tak mohutně, že na to má jen člověk extrémně bohatý? Nejsou takoví lidé právě těmi, kteří by měli buď dostat příležitost se před soudem očistit ("zastavení trestního stíhání" je ve smyslu cti očistit nemůže), anebo přijmout trest? Proč je právě s nimi nakládáno jiným způsobem, nežli s ostatními?“ ptá se Horáček na svém facebookovém profilu. Na závěr pokládá ještě jednu řečnickou otázku: "Jaký vzkaz společnosti pan president právě tímto krokem vysílá?“

Amnestii kritizuje i známá česká právnička Klára Samková. "Čím víc o tom uvažuji, tím víc mi celá věc připadá závažná. Součástí demokracie je totiž i právní pořádek a takováhle jeho demontáž je v podstatě i rozebráním demokratických principů," nebere si servítky.

S amnestií nesouhlasí ani vysokoškolský profesor a kněz Tomáš Halík. "Klaus tím znovu vážně poškodil tuto zemi. Nejen, že ohrozil bezpečnost občanů, ale zejména narušil právní kulturu republiky tím, že osvobodil viníky velkých úplatkářských kauz a podrývá veškeré úsilí o boj proti korupci,“ řek Halík TN.cz.

Proti amnestii se otře vyhranil i hokejový trenér Vladimír Růžička.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA