AKTUÁLNĚ / Kauzy, soudy a právo

1.1.2013

Prezident Klaus vyhlásil amnestii, týká se stovek vězňů

ČR

Václav Klaus vyhlásil k 20. výročí České republiky dílčí amnestii. Oznámil to ve svém posledním novoročním projevu.

Stovky vězňů opustí vězeňské cely. Prezident Václav Klaus k 2. lednu 2012 vyhlásil dílčí amnestii. Ta se týká hlavně menších trestů nebo lidí vyššího věku. Například Davida Ratha nebo Romana Janouška by se tak amnestie týkat neměla.

Klaus promíjí nepodmíněné tresty či jejich části uložené na jeden rok a méně, s podmínkami i některé tresty v délce nepřekračující dva roky. U lidí, kterým bylo, nebo letos bude, 75 let, jde o celé nebo části trestů, jejichž výměra nebyla vyšší než deset let.

Dále jsou prominuty podmíněné tresty nepřevyšující dva roky a také zastavena trestní stíhání, od jejichž zahájení uplynulo více než osm let a za něž nehrozí více než deset let vězení.

Je to Klausova první a zřejmě i poslední amnestie, kterou během své prezidentské funkce vyhlásil. To Václav Havel vyhlásil hned čtyři amnestie (3. února 1998, 3. února 1993, 16. února 1990, 1. ledna 1990).

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA