AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
20.7.2020

Alkoholové střípky ze svodek městské policie

JABLONEC NAD NISOU

Od poloviny června a první červencový týden zaznamenala Městská policie v Jablonci nad Nisou doslova alarmující výsledky nezodpovědného chování lidí ovlivněných alkoholem. Muži s hodnotami přes dvě promile sedali bez skrupulí za volant. Ženám nezabránily v nadměrném pití ani jejich malé děti, které měly s sebou, a byly schopné nadýchat více jak 3,5 promile alkoholu.

Že je množství vypitého alkoholu v kombinaci s horkým počasím nebezpečné pro samotné konzumenty, je jasné. Co by mohli způsobit svému okolí je nepředstavitelné. A chování obou matek je zcela nepochopitelné.  Následující zprávy by měly být velkým vykřičníkem.

Alkohol za volantem

  • Ve 23 hodin přijala městská policie telefonické oznámení, že v ulici Na Úbočí jezdí bílý Ford a zřejmě naráží do zaparkovaných vozů. O pět minut později hlídka našla Ford havarovaný a v něm řidiče ukrajinské národnosti, který nadýchal 1,45 promile alkoholu v krvi. „Řidiče hlídka zadržela pro podezření ze spáchání trestného činu a předala Policii ČR. Při kontrole strážníci nenašli žádné nabourané auto,“ konstatuje ředitel MP Jablonec nad Nisou Roman Šípek.
  • Pár dnů později v 19:45 hodin byla městská policie telefonicky informovaná o tom, že od Rádla jede na Jablonec nad Nisou tmavě šedé BMW, které přejíždí z pruhu do pruhu do protisměru a zpět a ohrožuje tak ostatní. „Díky spolupráci s oznamovatelem, který naváděl hlídku MP, bylo vozidlo nalezeno v 19:56 hodin v ulici Podhorská,“ říká Šípek s tím, že dechová zkouška ukázala 2,16 promile alkoholu v krvi řidiče. Také tento řidič putoval na státní policii.
  • Jiný den dvě hodiny po poledni zastavila hlídka městské policie v ulici Havlíčkově šedý Renault, jehož řidiče podezírala, že je opilý. „Krátce předtím ho totiž stejná hlídka řešila právě za požívání alkoholických nápojů na místě, kde je to obecně závaznou vyhláškou zakázáno. Proto řidiče po ověření totožnosti vyzvala, aby se podrobil dechové zkoušce,“ popisuje ředitel městské policie. Zjištěná hodnota byla více než zarážející – dotyčný měl 2,65 promile alkoholu v krvi. Strážníci jej zadrželi a odvezli přes jeho odpor na Policii ČR v poutech.   
  • V ulici Dvorská koncem června krátce před devátou hodinou přistoupila hlídka okrskářů k červenému Fiatu obklopeného skupinou osob zjevně pod vlivem alkoholu. „Jakmile zahlédly hlídku, vůz zamkly a předstíraly odchod. Strážníci však předpokládali, že se někdo ze skupiny k vozu vrátí a bude se snažit s autem odjet,“ informuje Roman Šípek. O své podezření se strážníci podělili s kolegy v terénu a sami nedaleko místa čekali na další vývoj situace. A nečekali dlouho. „Už deset minut po deváté zastavila jiná hlídka Fiat na křižovatce ulic Dvorská a Lidická. Řidič na výzvu k zastavení reagoval okamžitě. Strážníci si ověřili totožnost jeho i tří spolujezdců a zaznamenali zpožděné reakce i špatnou artikulaci řidiče. A tak ho vyzvali k dechové zkoušce, která ukázala hodnotu 1,67 promile alkoholu v krvi,“ dodává Šípek. Opakovaná zkouška skončila dokonce výsledkem 1.75 promile. Další cesta řidiče proto vedla na Policii ČR.

Matky, které měly místo krve v žilách alkohol

  • Krátce po poledni na začátku července přijal dispečink městské policie telefonické oznámení, že v ulici Dvorská je podnapilá žena s malým dítětem. Hlídka byla na místě tři minuty po ohlášení a kromě ženy s pětiletou dcerou tu našla také jejího kamaráda. Právě on přivolal hlídku MP. Žena nadýchala 3,86 promile alkoholu v krvi. Kamarád opilé matky zavolal babičce holčičky, která si obě odvezla domů. „Žena je důvodně podezřelá ze spáchání přestupku, a tak byla celá věc oznámena na oddělení přestupků jabloneckého magistrátu a vyrozuměn byl i OSPOD,“ uzavírá ředitel MP.
  • Jiná silně podnapilá žena se dvěma dětmi byla nahlášená krátce po 16 hodině. Byla v ulici U Přehrady a kromě hlídky městských strážníků na místo dorazil také vůz záchranné služby. Jednačtyřicetiletá žena nadýchala 3,48 promile, proto ji Policie ČR převezla do nemocnice. To vše sledovaly její dvě děti – šesti a osmileté.

Autor / zdroj: Jana Fričová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město b

Post

Hasiči zachraňovali domácí mazlíčky

V neděli téměř současně vyjeli hasiči k záchraně psa a kocoura.

Post

Po stopách řemesel: za březovými metlami do Krkonoš

Dříve se v domácnostech používaly naprosto běžně, dnes již prakticky zcela vymizely. Březové metly v současné době zcela nahradily jejich moderní nást

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě