AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
27.4.2019

Lidé zakládají čím dál víc ohňů, dokonce i přímo ve městě

ČESKÁ LÍPA

S blížícím se létem přibývá případů, kdy lidé si založí oheň, ale když se rozhoří, nezvládnou ho a hrozí škody na majetku nebo na zdraví.

V menších případech uhasí plameny strážníci vlastními silami, jako například na Špičáku, kde doutnal špatně uhašený oheň, který tam zřejmě rozdělali bezdomovci. Strážníci ho dohasili.

Obdobně snadno šel uhasit ohníček, na kterém si bezdomovec opekl špekáček. Vybral si místo, kde by to asi jiného nenapadlo – pod přemostěním u skateparku v Poříční ulici. Strážníci dohlédli, aby ohniště uhasil a pak ho z místa vykázali.

V jiném případě ale museli volat hasiče. Hořel kmen v oblasti trati u sídliště Sever poblíž cyklostezky. Na stoupající dým upozornila obsluha městského kamerového systému. Uhašení nebylo běžnými prostředky možné, a tak strážníci přivolali jednotku výjezdu dobrovolných hasičů.

Největší případ z posledních dní zaznamenala hlídka MP, když uviděla hustý kouř, který stoupal z bývalého městského nádraží. Strážníci přivolali hasiče a ještě před jejich příjezdem se snažili zjistit, zda v objektu nejsou lidé. Bylo zřejmé, že oheň musel někdo založit a že budovu používají bezdomovci jako své přístřeší. Při obhlídce objektu našli strážníci okno, na němž byly ohnuté mříže tak, takže se tam mohl kdokoliv dostat. Hasiči pak násilně otevřeli zamřížované dveře. Hlídky městské policie asistovaly složkám integrovaného záchranného systému.

Autor / zdroj: Eva Vlastníková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Demolice v Ralsku pokračují, ještě letos půjde k zemi dalších 10 objektů

Liberecký kraj převzal v roce 2007 od státu část vojenského prostoru Ralsko. Nyní se v něm nachází ještě několik desítek objektů v havarijním stavu

Post

Varnsdorfský tiskař Antonín Ulbricht: svědek své doby

Život a dílo varnsdorfského rodáka připomene nová výstava s názvem Svědek své doby. Vernisáž se uskuteční v muzeu ve středu 23. října v 16.30.

Post

Oprava opěrné zdi se blíží ke konci, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Rekonstrukce opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce u průtahu libereckým tunelem se chýlí ke konci. Dokonč

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA