AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
27.4.2019

Lidé zakládají čím dál víc ohňů, dokonce i přímo ve městě

ČESKÁ LÍPA

S blížícím se létem přibývá případů, kdy lidé si založí oheň, ale když se rozhoří, nezvládnou ho a hrozí škody na majetku nebo na zdraví.

V menších případech uhasí plameny strážníci vlastními silami, jako například na Špičáku, kde doutnal špatně uhašený oheň, který tam zřejmě rozdělali bezdomovci. Strážníci ho dohasili.

Obdobně snadno šel uhasit ohníček, na kterém si bezdomovec opekl špekáček. Vybral si místo, kde by to asi jiného nenapadlo – pod přemostěním u skateparku v Poříční ulici. Strážníci dohlédli, aby ohniště uhasil a pak ho z místa vykázali.

V jiném případě ale museli volat hasiče. Hořel kmen v oblasti trati u sídliště Sever poblíž cyklostezky. Na stoupající dým upozornila obsluha městského kamerového systému. Uhašení nebylo běžnými prostředky možné, a tak strážníci přivolali jednotku výjezdu dobrovolných hasičů.

Největší případ z posledních dní zaznamenala hlídka MP, když uviděla hustý kouř, který stoupal z bývalého městského nádraží. Strážníci přivolali hasiče a ještě před jejich příjezdem se snažili zjistit, zda v objektu nejsou lidé. Bylo zřejmé, že oheň musel někdo založit a že budovu používají bezdomovci jako své přístřeší. Při obhlídce objektu našli strážníci okno, na němž byly ohnuté mříže tak, takže se tam mohl kdokoliv dostat. Hasiči pak násilně otevřeli zamřížované dveře. Hlídky městské policie asistovaly složkám integrovaného záchranného systému.

Autor / zdroj: Eva Vlastníková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sparta doma porazila Jablonec

Sparta zvládla poslední domácí utkání této sezony. Ve čtvrtém nadstavbovém duelu porazila Jablonec 2:0, když se o branky postarali netradičně dva obrá

Post

Liberecký Slovan padl po gólech Hořavy a Hrošovského proti Viktorce 0:2

Modrobílí měli zejména v prvním poločase více ze hry a hodně šancí, nicméně Viktorka byla efektivnější. Po osmi minutách ji poslal do vedení střelou z

Post

Slavia obrátila zápas proti Jablonci

Slavii nezlomilo brzké vedení Jablonce a díky brankám Ibrahima Traorého a Tomáše Součka zvítězila 2:1. Obnovila tak svůj pětibodový náskok na čele tab

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA