Ukradené peníze šel hned utratit do baru

ČESKÁ LÍPA

Podezřelého z majetkového trestného činu zadrželi krátce po události strážníci městské policie. Pěší hlídku, která byla v Žižkově ulici, kontaktoval muž, který byl před chvílí okradený.

Událost popsal tak, že v centrální části parku vyndal peněženku a začal přepočítávat hotovost, kterou v ní měl. Jeho konání zaujalo kolemjdoucího, jenž ho požádal o cigaretu. Když zareagoval, muž mu vytrhl z ruky dvoustovku a utíkal s ní směrem k sídlišti. Vtom další návštěvník parku začal volat jméno zloděje.

Okradený po několika minutách viděl pěší hlídku MP a vše vylíčil včetně popisu pachatele a jména, které kdosi zakřičel. Strážníci z místní znalosti věděli, o koho se jedná. O necelou hodinu později ho zadrželi v baru Moskva a předali na obvodní oddělení Policie České republiky.

Autor / zdroj: Bc. Eva Vlastníková