AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
30.10.2016

Požár zachvátil válcové balíky slámy

MIMOŇ

Náročnou noc měli hasiči na Českolipsku, kdy zhruba od 22. hodiny až do časného rána zasahovali v Mimoni, kde došlo k požáru uskladněných válcových balíků se slámou v objektu bývalé továrny.

U události zasahovali hasiči ze šesti jednotek. V době jejich příjezdu šlo o plamenné hoření a hasiči pro lepší účinek hasební látky použili smáčedlo. Uvnitř zchátralého objektu byly válcové balíky uloženy na ploše 8x8 metrů, a to ve dvou řadách na sobě. Kvůli lepší manipulaci s balíky byl na místo přivezen ze stanice Raspenava smykový nakladač Bobcat.

Hasiči po celou noc postupně s pomocí vidlí a háků rozebírali jednotlivé balíky ať už venku nebo uvnitř objektu a dohašovali je. Díky jejich velkému nasazení se podařilo požár zlikvidovat ještě ráno. Co bylo příčinou požáru, je zatím v šetření, hasičští vyšetřovatelé se přiklánějí k verzi manipulace s otevřeným ohněm.

Zasahující jednotky: HZS LK stanice Česká Lípa, HZS LK stanice Jablonné v Podještědí, HZS LK stanice Liberec, HZS LK stanice Raspenava, dobrovolní hasiči z Mimoně a Zákup.

Autor / zdroj: Mgr. Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA