AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
30.10.2016

Požár zachvátil válcové balíky slámy

MIMOŇ

Náročnou noc měli hasiči na Českolipsku, kdy zhruba od 22. hodiny až do časného rána zasahovali v Mimoni, kde došlo k požáru uskladněných válcových balíků se slámou v objektu bývalé továrny.

U události zasahovali hasiči ze šesti jednotek. V době jejich příjezdu šlo o plamenné hoření a hasiči pro lepší účinek hasební látky použili smáčedlo. Uvnitř zchátralého objektu byly válcové balíky uloženy na ploše 8x8 metrů, a to ve dvou řadách na sobě. Kvůli lepší manipulaci s balíky byl na místo přivezen ze stanice Raspenava smykový nakladač Bobcat.

Hasiči po celou noc postupně s pomocí vidlí a háků rozebírali jednotlivé balíky ať už venku nebo uvnitř objektu a dohašovali je. Díky jejich velkému nasazení se podařilo požár zlikvidovat ještě ráno. Co bylo příčinou požáru, je zatím v šetření, hasičští vyšetřovatelé se přiklánějí k verzi manipulace s otevřeným ohněm.

Zasahující jednotky: HZS LK stanice Česká Lípa, HZS LK stanice Jablonné v Podještědí, HZS LK stanice Liberec, HZS LK stanice Raspenava, dobrovolní hasiči z Mimoně a Zákup.

Autor / zdroj: Mgr. Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA