AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
21.10.2016

Společný zásah složek IZS ve věznici

STRÁŽ POD RALSKEM

Ve středu 19. 10. 2016 proběhlo ve Věznici Stráž pod Ralskem taktické cvičení složek IZS zaměřené na výskyt vysoce nakažlivé nemoci. Ve scénáři cvičení postihla jednoho z dozorců věznice hemoragická horečka Lassa, kterou se nakazil během tříměsíční stáže v Nigérii. Spolu s dozorcem se na přiděleném oddíle nacházelo i 6 odsouzených. Dotyčné osoby musely být izolovány, a to včetně zdravotní sestry, která byla přivolána k nakaženému.

Hasiči HZS Libereckého kraje vytyčili nebezpečnou zónu a připravili prostor pro speciální techniku jako stanoviště dekontaminace osob či kontejnerový systém. Do nebezpečné zóny vstupovali zasahující v jednorázových oblecích. Ty hasiči půjčili příslušníkům Vězeňské služby ČR a pomohli se správným postupem při oblékání a svlékání.

Zasahující museli dle scénáře reagovat také na nově vniklé situace. Jednou z nich byla například agresivita u odsouzených. V průběhu akce byl tedy na místo povolán vyjednavač Vězeňské služby ČR, který vyhrocenou situaci zklidnil. Hasiči provedli dekontaminaci biovaku s nakaženou osobou uvnitř, dekontaminováno bylo i šest odsouzených a zdravotní sestra.

Jednotky zabezpečily uložení výmětů a použitého materiálu do trojobalu, který taktéž prošel dezinfekcí. Dekontaminovaní odsouzení byli odvedeni na uzavřené oddělení věznice. Zdravotní ústav po odchodu hasičů udělal závěrečnou dekontaminaci celého prostoru. Veškerá protiepidemická opatření probíhala pod vedením Krajské hygienické stanice Libereckého kraje.

Autor / zdroj: Mgr. Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA