AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
21.10.2016

Společný zásah složek IZS ve věznici

STRÁŽ POD RALSKEM

Ve středu 19. 10. 2016 proběhlo ve Věznici Stráž pod Ralskem taktické cvičení složek IZS zaměřené na výskyt vysoce nakažlivé nemoci. Ve scénáři cvičení postihla jednoho z dozorců věznice hemoragická horečka Lassa, kterou se nakazil během tříměsíční stáže v Nigérii. Spolu s dozorcem se na přiděleném oddíle nacházelo i 6 odsouzených. Dotyčné osoby musely být izolovány, a to včetně zdravotní sestry, která byla přivolána k nakaženému.

Hasiči HZS Libereckého kraje vytyčili nebezpečnou zónu a připravili prostor pro speciální techniku jako stanoviště dekontaminace osob či kontejnerový systém. Do nebezpečné zóny vstupovali zasahující v jednorázových oblecích. Ty hasiči půjčili příslušníkům Vězeňské služby ČR a pomohli se správným postupem při oblékání a svlékání.

Zasahující museli dle scénáře reagovat také na nově vniklé situace. Jednou z nich byla například agresivita u odsouzených. V průběhu akce byl tedy na místo povolán vyjednavač Vězeňské služby ČR, který vyhrocenou situaci zklidnil. Hasiči provedli dekontaminaci biovaku s nakaženou osobou uvnitř, dekontaminováno bylo i šest odsouzených a zdravotní sestra.

Jednotky zabezpečily uložení výmětů a použitého materiálu do trojobalu, který taktéž prošel dezinfekcí. Dekontaminovaní odsouzení byli odvedeni na uzavřené oddělení věznice. Zdravotní ústav po odchodu hasičů udělal závěrečnou dekontaminaci celého prostoru. Veškerá protiepidemická opatření probíhala pod vedením Krajské hygienické stanice Libereckého kraje.

Autor / zdroj: Mgr. Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA