AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
18.10.2016

Česká Lípa má za sebou další opilecký víkend

ČESKÁ LÍPA

O víkendu strážníci městské policie v České Lípě sbírali opilce jako na běžícím pásu. Milovníkům alkoholu se, kromě ohnivé vody, stal osudný kamerový systém ve městě.

Fasádu domu čp. 117 v ulici Jindřicha z Lipé pomočil opilý muž, který v sobotu o půl osmé vyšel z baru Moskva. Měl smůlu, protože ho přímo při činu viděla obsluha městského kamerového systému. Hlídka, která se za ním hned vydala, jej zastihla v Berkově ulici. Muž byl tak opilý, že ani nedokázal říct, jak se jmenuje. Po delší snaze našel alespoň řidičský průkaz, a tak mohli strážníci ověřit jeho totožnost. Muž se bude ze svého činu zpovídat před přestupkovou komisí.

Jak alkohol působí, si vyzkoušela mladistvá dívka, která si po požití rumu s colou ustlala přímo u vchodu do Kauflandu. Přestože ji doprovázela dvojice mladíků, nedokázali se o ni postarat. I v tomto případě sehrála podstatnou roli obsluha kamerového systému, která bezvládnou dívku viděla. Hlídka městské policie, která přijela na místo, pomohla slečně do služebního auta. Oba mladíci šli s sebou, a tak strážníci prověřili nejen jejich totožnost, ale i věk. Jak dívka, tak i jeden z přítomných mladíků, byli ještě nezletilí. Dechová zkouška prokázala, že také požil alkohol, ale v daleko menší míře, než dívka. Test prokázal 0,76 promile.

Dívka stále jevila známky silné opilosti, a proto strážníci přivolali její rodiče. Ti si dceru odvezli i s poučením, jaké jí hrozí nebezpečí. Dívka nebyla schopná ani dechové zkoušky. Mladistvý kamarád uvedl, že jim alkohol – rum s colou – podal jejich společný známý.

Do třetice uspal alkohol muže v neděli v půl osmé ráno. Opilost mu ztížila chůzi tak, že si ustlal v betonovém květináči před kulturním domem Crystal. I v tomto případě jej odhalila obsluha kamerového systému, strážníci muži pomohli na nohy a poslali ho spát domů.

Autor / zdroj: Bc. Eva Vlastníková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA