AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
18.10.2016

Česká Lípa má za sebou další opilecký víkend

ČESKÁ LÍPA

O víkendu strážníci městské policie v České Lípě sbírali opilce jako na běžícím pásu. Milovníkům alkoholu se, kromě ohnivé vody, stal osudný kamerový systém ve městě.

Fasádu domu čp. 117 v ulici Jindřicha z Lipé pomočil opilý muž, který v sobotu o půl osmé vyšel z baru Moskva. Měl smůlu, protože ho přímo při činu viděla obsluha městského kamerového systému. Hlídka, která se za ním hned vydala, jej zastihla v Berkově ulici. Muž byl tak opilý, že ani nedokázal říct, jak se jmenuje. Po delší snaze našel alespoň řidičský průkaz, a tak mohli strážníci ověřit jeho totožnost. Muž se bude ze svého činu zpovídat před přestupkovou komisí.

Jak alkohol působí, si vyzkoušela mladistvá dívka, která si po požití rumu s colou ustlala přímo u vchodu do Kauflandu. Přestože ji doprovázela dvojice mladíků, nedokázali se o ni postarat. I v tomto případě sehrála podstatnou roli obsluha kamerového systému, která bezvládnou dívku viděla. Hlídka městské policie, která přijela na místo, pomohla slečně do služebního auta. Oba mladíci šli s sebou, a tak strážníci prověřili nejen jejich totožnost, ale i věk. Jak dívka, tak i jeden z přítomných mladíků, byli ještě nezletilí. Dechová zkouška prokázala, že také požil alkohol, ale v daleko menší míře, než dívka. Test prokázal 0,76 promile.

Dívka stále jevila známky silné opilosti, a proto strážníci přivolali její rodiče. Ti si dceru odvezli i s poučením, jaké jí hrozí nebezpečí. Dívka nebyla schopná ani dechové zkoušky. Mladistvý kamarád uvedl, že jim alkohol – rum s colou – podal jejich společný známý.

Do třetice uspal alkohol muže v neděli v půl osmé ráno. Opilost mu ztížila chůzi tak, že si ustlal v betonovém květináči před kulturním domem Crystal. I v tomto případě jej odhalila obsluha kamerového systému, strážníci muži pomohli na nohy a poslali ho spát domů.

Autor / zdroj: Bc. Eva Vlastníková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA