AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
10.10.2016

Lípa zažila bojovný víkend

ČESKÁ LÍPA

Se členy hlídek městské policie se během víkendu pokoušeli poprat dva muži. První z nich nejprve obtěžoval hosty i obsluhu baru Hong Kong na Severu, slovně je napadal a nezdálo se, že si dá vysvětlit po dobrém, aby se uklidnil. Obsluha proto přivolala strážníky, aby nevítaného hosta zpacifikovali.

Muž nechtěl ukázat svoje doklady a rozhodl se, že ani nesdělí své jméno. Odmítl také opustit bar a začal mužům zákona vyhrožovat, že si je najde, až nebudou v uniformě. Strážníci trvali na svém a chtěli muže vykázat z provozovny, což se muži znelíbila natolik, že se po hlídce ohnal pěstí. Skončil na zemi a v poutech, strážníci jej pak předali Policii České republiky.

Druhý násilník se rozhodl zdemolovat ordinaci na hlavním příjmu českolipské nemocnice a pohádat se s personálem. Hlídka, kterou zdravotníci přivolali, našla muže na toaletě centrálního příjmu. Strážníci vyzvali muže, aby se uklidnil a přestal napadat personál. Odpovědí jim byla sprška nadávek a vulgarit a další fyzický útok. Hlídka použila donucovací prostředky a muže zpacifikovala. Jenže tím martyrium s opilcem zdaleka neskončilo.

Rozhodnutím lékaře měl být devětatřicetiletý útočník z Nového Boru převezený na záchytnou stanici do Liberce. Po vyřízení formalit odmítl muž nasednout do služebního auta a začal klást aktivní odpor. Strážníci použili hmaty a chvaty, s jejichž pomocí přiměli muže nasednout do vozu. Jenže ani v tu chvíli se opilec nezklidnil, ale snažil se udeřit strážníka, který jej na zadním sedadle doprovázel. Když se mu ani toto nepodařilo, pokoušel se alespoň rozbít boční okénko auta. Celou cestu do Liberce musel strážník držet agresora v takové pozici, aby neublížil jemu anebo sám sobě. Po dobu transportu jim opilec vulgárně nadával a vyhrožoval fyzickou likvidací.

Na záchytné stanici jej personál nejprve připoutal k lůžku, pak teprve mu mohli strážníci sundat pouta. Další várku urážek a vulgarit museli snést pracovníci záchytky.

Autor / zdroj: Bc. Eva Vlastníková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA