AKTUÁLNĚ / Krimi

14.3.2013

Požár v panelovém domě likvidovalo 5 jednotek

SEMILY

Pět jednotek hasičů dnes ráno zasahovalo v Semilech u požáru šestipatrové výškové budovy. Valící se černý kouř z okna v panelovém domě byl hasičům nahlášen prostřednictvím linky 112 v 5:55 hodin.

Přivolaní hasiči ihned začali s evakuací obyvatel z celého vchodu, v základní škole pak zřídili evakuační místnost. Celkem bylo evakuováno 25 lidí, z toho dva lidé se nadýchali zplodin hoření. Do nemocnice byl odvezen uživatel bytu, který se snažil požár uhasit ještě před příjezdem hasičů, druhý člověk byl ošetřen zdravotníky na místě.

"V bytě ve 3. patře kompletně vyhořel jeden z pokojů a druhý je velmi poškozen. Na uhašení hasiči použili proud vysokotlaku," sdělil další podrobnosti řídící důstojník mjr. Bc. Petr Farský. Jak dodal, zásah hasičů probíhal samozřejmě kvůli zakouření v dýchací technice. Požár byl lokalizován v 6:28 hodin, poté hasiči dohašovali skytá ohniska. Po osmé hodině provedli hasiči závěrečný průzkum a lidé se postupně začali vracet do svých bytů.

Příčina je zatím v šetření vyšetřovatele HZS LK a PČR, předběžně odhadnutá škoda, která se může ještě změnit, činí 300.000 Kč.

Autor / zdroj: HZS Libereckého kraje