AKTUÁLNĚ / Krimi

14.3.2013

Výbušniny v bytě policisty by dokázaly panelák srovnat se zemí!

VELKÉ HAMRY

Policista z Tanvaldu, kterého v jeho bytě ve Velkých Hamrech na Jablonecku včera zatkla generální inspekce bezpečnostních sborů, je stále vyslýchán. Muž měl doma velké množství chemických látek pro přípravu výbušnin. Mezi nimi také pentrit.

Generální inspekce zveřejnila záběry z míst, kam se novináři nedostali. Na policistu si počíhala před jeho domem. "Prostě na něj skočili a povalili ho na zem. Bránil se, ale skončil v poutech," uvedl jeden ze svědků zatýkání.

Po výslechu policistu přivážejí do bytu a začíná domovní prohlídka. Ze skříní vytahují kufr i krabice plné dóz a sáčků obsahujících bílý krystalický prášek. Videozáznam jsme ukázali expertovi na trhaviny. Ten se při jeho shlédnutí zděsil. "Množství, které jsem viděl ve vaší reportáži, bylo opravdu značné a ta evakuace byla na místě. Pokud se jedná o pentrit, jde o látku nestabilní, která se nesmí ani převážet," uvedl expert na trhací a ohňostrojné práce Richard Janko.

Skladovat pentrit v domě, kde žijí desítky lidí, bylo velmi riskantní. Teoreticky by stačil požár i v sousedním bytě a panelák se mohl sesunout k zemi. To povtrdili i hasiči. "Exploze hrozí od 140°C. Mělo by to velký dopad," varovala mluvčí libereckých hasičů Zdenka Štrauchová. I proto inspekce zásah urychlila. "My jsme potřebovali zasáhnout ještě dříve, než k nějaké skutečné události dojde," řekla mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Kromě pentritu zabavila inspekce policistovi i součástky, z nichž by mohlo být možné vyrobit hromadně účinné zbraně. Všechny zabavené věci musí být podrobeny znaleckému zkoumání.

Kromě výbušnin policie zabavila i počítače. Policista prý navštěvoval internetové stránky, kde se zajímal o výrobu výbušnin a inspekce ho sledovala delší dobu. Teď ho prověřuje pro trestný čin obecného ohrožení a nedovoleného ozbrojování. Zatím ho však neobvinila.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sparta doma porazila Jablonec

Sparta zvládla poslední domácí utkání této sezony. Ve čtvrtém nadstavbovém duelu porazila Jablonec 2:0, když se o branky postarali netradičně dva obrá

Post

Liberecký Slovan padl po gólech Hořavy a Hrošovského proti Viktorce 0:2

Modrobílí měli zejména v prvním poločase více ze hry a hodně šancí, nicméně Viktorka byla efektivnější. Po osmi minutách ji poslal do vedení střelou z

Post

Slavia obrátila zápas proti Jablonci

Slavii nezlomilo brzké vedení Jablonce a díky brankám Ibrahima Traorého a Tomáše Součka zvítězila 2:1. Obnovila tak svůj pětibodový náskok na čele tab

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA