AKTUÁLNĚ / Krimi

12.3.2013

Muž z Liberecka málem utýral dva psy hlady, teď je žádá od města a útulku zpět

OSEČNÁ

Úředníci z libereckého magistrátu dnes předvolali k jednání Miloslava Mráze z Osečné. Chovatel křížence rhodeského ridžbeka téměř utýral hlady. Zvíře žilo ještě s dalším psem v nesnesitelných podmínkách.

Na pokraji smrti je stihly úřady chovateli odebrat. Ten v pondělí přišel úředníky požádat, aby mu zvíře vrátili.

Pes Ben se na začátku února dostal do útulku a to mu zachránilo život. Měl vystouplá žebra, propadlé břicho a praskající kůži od proleženin. "To byla otázka pár dní, aby ten pejsek umřel. To bylo za minutu dvanáct," potvrdila Kateřina Vojáčková, majitelka útulku Azyl v obci Krásný Les.

Spolu s Benem ve strašných podmínkách přežíval ještě další pes - Bára. I tu úředníci odvezli do útulku v Krásném Lese. "Oni přímo řvali. To nebylo brečení a trvalo to dlouho. No, můj muž říkal vždycky: Ty řvou hlady," popsala dění u majitele zvířat sousedka z Osečné.

Na liberecký magistrát dnes někdejší majitel psů přišel s nepochopitelným požadavkem. Chce zvířata zpátky. Před kamerou ale příliš mluvný nebyl a svůj požadavek nijak nevysvětlil.

Úředníci zatím nerozhodli. Šance, že psa Mrázovi vrátí, ale pořád existuje. "Dá se říct, že je velice malá," řekl nicméně vedoucí odboru životního prostředí Jaroslav Rašín.

Ochránci zvířat se děsí toho, že by se týrání mohlo znovu opakovat. Po měsíční péči má Ben 35 kg. Když přišel první den, vážil 25. Pokuta pro chovatele bude zřejmě vysoká.Podle úředníků by měla být vyšší, než jen výchovná, ale její částku není možné odhadnout. Zákonný limit je půl milionu korun.

Řízení s Miloslavem Mrázem potrvá ještě 2 měsíce. Do té doby budou Ben i Bára v útulku v Krásném Lese.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sparta doma porazila Jablonec

Sparta zvládla poslední domácí utkání této sezony. Ve čtvrtém nadstavbovém duelu porazila Jablonec 2:0, když se o branky postarali netradičně dva obrá

Post

Liberecký Slovan padl po gólech Hořavy a Hrošovského proti Viktorce 0:2

Modrobílí měli zejména v prvním poločase více ze hry a hodně šancí, nicméně Viktorka byla efektivnější. Po osmi minutách ji poslal do vedení střelou z

Post

Slavia obrátila zápas proti Jablonci

Slavii nezlomilo brzké vedení Jablonce a díky brankám Ibrahima Traorého a Tomáše Součka zvítězila 2:1. Obnovila tak svůj pětibodový náskok na čele tab

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA