AKTUÁLNĚ / Krimi

12.3.2013

Muž z Liberecka málem utýral dva psy hlady, teď je žádá od města a útulku zpět

OSEČNÁ

Úředníci z libereckého magistrátu dnes předvolali k jednání Miloslava Mráze z Osečné. Chovatel křížence rhodeského ridžbeka téměř utýral hlady. Zvíře žilo ještě s dalším psem v nesnesitelných podmínkách.

Na pokraji smrti je stihly úřady chovateli odebrat. Ten v pondělí přišel úředníky požádat, aby mu zvíře vrátili.

Pes Ben se na začátku února dostal do útulku a to mu zachránilo život. Měl vystouplá žebra, propadlé břicho a praskající kůži od proleženin. "To byla otázka pár dní, aby ten pejsek umřel. To bylo za minutu dvanáct," potvrdila Kateřina Vojáčková, majitelka útulku Azyl v obci Krásný Les.

Spolu s Benem ve strašných podmínkách přežíval ještě další pes - Bára. I tu úředníci odvezli do útulku v Krásném Lese. "Oni přímo řvali. To nebylo brečení a trvalo to dlouho. No, můj muž říkal vždycky: Ty řvou hlady," popsala dění u majitele zvířat sousedka z Osečné.

Na liberecký magistrát dnes někdejší majitel psů přišel s nepochopitelným požadavkem. Chce zvířata zpátky. Před kamerou ale příliš mluvný nebyl a svůj požadavek nijak nevysvětlil.

Úředníci zatím nerozhodli. Šance, že psa Mrázovi vrátí, ale pořád existuje. "Dá se říct, že je velice malá," řekl nicméně vedoucí odboru životního prostředí Jaroslav Rašín.

Ochránci zvířat se děsí toho, že by se týrání mohlo znovu opakovat. Po měsíční péči má Ben 35 kg. Když přišel první den, vážil 25. Pokuta pro chovatele bude zřejmě vysoká.Podle úředníků by měla být vyšší, než jen výchovná, ale její částku není možné odhadnout. Zákonný limit je půl milionu korun.

Řízení s Miloslavem Mrázem potrvá ještě 2 měsíce. Do té doby budou Ben i Bára v útulku v Krásném Lese.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Demolice v Ralsku pokračují, ještě letos půjde k zemi dalších 10 objektů

Liberecký kraj převzal v roce 2007 od státu část vojenského prostoru Ralsko. Nyní se v něm nachází ještě několik desítek objektů v havarijním stavu

Post

Varnsdorfský tiskař Antonín Ulbricht: svědek své doby

Život a dílo varnsdorfského rodáka připomene nová výstava s názvem Svědek své doby. Vernisáž se uskuteční v muzeu ve středu 23. října v 16.30.

Post

Oprava opěrné zdi se blíží ke konci, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Rekonstrukce opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce u průtahu libereckým tunelem se chýlí ke konci. Dokonč

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA