SPORT / Běh

Popis: Snímek z jednoho z předchozích ročníků závodu City Cross Run&Walk.
Snímek z jednoho z předchozích ročníků závodu City Cross Run&Walk.
6.2.2020

Oblíbený City Cross Run&Walk oslaví letos půlkulatiny

ČESKÁ LÍPA

Vytáhněte běžecké tenisky, nehleďte na počasí a začněte trénovat! Mezi závodními běžci i amatéry oblíbený závod City Cross Run&Walk se totiž v České Lípě poběží i letos. Závod, který je naplánovaný na sobotu 26. září 2020, letos oslaví již páté narozeniny a návštěvníci se mohou těšit na spoustu novinek.

Tou pravděpodobně největší je prodloužení delší běžecké trasy z 16 na 21 kilometrů, běžci si tak po České Lípě a okolí zaběhnou rovnou půlmaraton. Další novinkou je, že závod bude nově organizovat jen město Česká Lípa, společně s příspěvkovou organizací Sport.
„Závodu City Cross Run&Walk se účastním od prvního ročníku, závod se mi moc líbí a jsem rád, že teď mohu ze své pozice přispět k tomu, aby byl závod ještě lepší. V minulosti si město na jeho organizaci najímalo agenturu, ale bohužel ne vždy všechno vycházelo podle předpokladů. Nyní si však akci organizujeme sami, značku včetně propagačních kanálů závodu jsme od agentury převzali. Slibujeme si od toho nejen výraznou úsporu nákladů, ale také lepší kontrolu nad samotným závodem. Uděláme vše pro to, aby k žádné nepříjemnosti v rámci letošního ročníku nedošlo, uvedl českolipský radní pro sport, kulturu a cestovní ruch Michal Prokop.

Kromě půlmaratonové trati se běžci mohou těšit na osvědčenou sedmikilometrovou trať, rodinný kilometrový běh, procházku nebo školní štafety 7x1km. Aby byl závod pro účastníky co nejlepší, zapojili se do jeho přípravy také zástupci místní sportovní veřejnosti.

„Do širšího týmu, který City Cross Run&Walk připravuje, jsou zapojeni například zástupci českolipského atletického klubu nebo lidé, kteří se běhu aktivně věnují a účastní se závodů napříč celou republikou. Rad a nápadů těchto lidí si moc vážíme a věříme, že i s jejich pomocí se nám podaří loňský rekordní ročník překonat. City Cross Run&Walk je opravdu krásná celodenní akce pro celou rodinu a je dobře, že v budování této tradice v České Lípě pokračujeme,“ doplnila českolipská starostka Jitka Volfová.

Autor / zdroj: Kristýna Kňákal Brožová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hasiči zachránili z hořícího bytu dvě osoby

Ve čtvrtek hodinu před půlnocí přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje oznámení o požáru bytu v prvním patře činžovního

Post

Policie ČR předala 500 respirátorů FFP3 libereckým záchranářům

Důkladná ochrana zdravotnického personálu je nejdůležitějším úkolem v současné koronavirové pandemii. Nejvhodnější k tomuto účelu jsou respirátory nej

Post

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě