AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
12.7.2017

Nová zastávka u špičákovské školy a prodloužení linky 208 kvůli školákům

ČESKÁ LÍPA

Česká Lípa vychází vstříc školákům, kteří začnou dojíždět do Základní školy na Špičáku, a od září prodlužuje ranní trasu autobusové linky číslo 208.

Od 1. 9. tak dojde k úpravě jízdního řádu českolipské městské hromadné dopravy u linky 208 z Vítkova, která obsluhuje také Dobranov, Žizníkov, Svárov, střed města - s konečnou zastávkou v ulici Antonína Sovy na Slovance.

„Od 4. 9., kdy začíná nový školní rok, bude tato linka MHD na své prodloužené trase zajíždět také na nově vzniklou zastávku „Purkyňova“, která se v současné době dokončuje včetně chodníku u základní školy na Špičáku,“ vysvětluje místostarostka Alena Šafránková a dodává, že hlavním důvodem pro stavbu zastávky a úpravu jízdního řádu u ranního spoje linky 208, je změna spádové oblasti na ZŠ Špičák platná mimo jiné pro školáky z Vítkova, Dobranova a Žizníkova.  Změnu spádovosti si pak vyžádala nedostatečná kapacita Základní školy Partyzánská.

V návaznosti na prodloužení linky 208 až na Špičák bude proto posunut také její odjezd z Vítkova na 6:55 hodin (dříve 7:01), aby se zachoval dojezdový čas do zastávky „Antonína Sovy“ v 7:37 hodin.

„Využití nové zastávky a případně další potřeby spojené s příslušnou změnou spádových oblastí bude odbor dopravy průběžně monitorovat,“ dodává místostarostka.

Autor / zdroj: Mgr. Eva Markgrafová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Demolice v Ralsku pokračují, ještě letos půjde k zemi dalších 10 objektů

Liberecký kraj převzal v roce 2007 od státu část vojenského prostoru Ralsko. Nyní se v něm nachází ještě několik desítek objektů v havarijním stavu

Post

Varnsdorfský tiskař Antonín Ulbricht: svědek své doby

Život a dílo varnsdorfského rodáka připomene nová výstava s názvem Svědek své doby. Vernisáž se uskuteční v muzeu ve středu 23. října v 16.30.

Post

Oprava opěrné zdi se blíží ke konci, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Rekonstrukce opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce u průtahu libereckým tunelem se chýlí ke konci. Dokonč

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA