17.10.2016

Tragická nehoda na Českolipsku

ČESKÁ LÍPA

V pondělí ráno došlo k tragické nehodě na komunikaci mezi Jestřebím a Zahrádkami na Českolipsku, kde se střetl tahač plně naložený dřevem s osobním automobilem Škoda Octavia.

Událost byla hasičům ohlášená pár minut před 7. hodinou a vyjeli k ní profesionální hasiči z České Lípy a dobrovolní hasiči z Dubé. Hasiči ihned po příjezdu zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření.

Muž v osobním autě vážným zraněním na místě podlehl, řidič nákladního automobilu byl lehce zraněn. Hasiči vyčkali do chvíle, kdy policisté zadokumentují všechny potřebné stopy k vyšetření nehody, a poté s pomocí ocelového lana a cisterny oddělili havarované vozy od sebe a vyprostili tělo mrtvé osoby.

Únik provozních náplní zasypali hasiči sorbentem. Tahač se dřevem se při nehodě zabořil do příkopu a náklad se musel přeložit.

Autor / zdroj: Mgr. Zdenka Štrauchová