AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
5.10.2016

Ve vnitrobloku už řidiči pohodlně zaparkují

LIBEREC

Město Liberec po necelých čtyřech měsících dokončilo revitalizaci vnitrobloku v ulici Rumjancevova. Místní obyvatelé tak mohou díky celkovým úpravám komunikací pohodlně zaparkovat před svým domem a bezproblémově projet celým vnitroblokem.

Radnice opravila také vchodové chodníky, rozšířila počet parkovacích stání a rekonstrukce se dočkalo odvodnění a veřejné osvětlení. Nechybí ani nová zastřešená místa pro kontejnery.

„Konečně se podařilo provést úpravy, po kterých volali místní obyvatelé už několik let. Komunikace byly ve velmi špatném stavu, místa pro parkování prakticky neexistovala a lidé museli auta nechávat částečně na trávníku. Rekonstrukcí se nám podařilo vytvořit 70 zpevněných parkovacích míst,“ řekl primátor Liberce Tibor Batthyány.

Parkování v této lokalitě bude přitom od nynějška nově vedeno jako rezidentské pro obyvatele přilehlých bytových domů.

„V rámci úprav zpevněných ploch jsme ve vnitrobloku vyřešili také dešťovou kanalizaci. Z důvodu rozšíření parkovacích stání jsme přistoupili i k terénním úpravám a postavili novou opěrnou zídku,“ upřesnil náměstek pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela.

Rekonstrukce vyšla město Liberec na 6.787.600 Kč bez DPH (8.212.996 Kč vč. DPH). Zhotovitelem byla společnost EUROVIA CS, a.s.

Autor / zdroj: Jan Král

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA