AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
5.10.2016

Ve vnitrobloku už řidiči pohodlně zaparkují

LIBEREC

Město Liberec po necelých čtyřech měsících dokončilo revitalizaci vnitrobloku v ulici Rumjancevova. Místní obyvatelé tak mohou díky celkovým úpravám komunikací pohodlně zaparkovat před svým domem a bezproblémově projet celým vnitroblokem.

Radnice opravila také vchodové chodníky, rozšířila počet parkovacích stání a rekonstrukce se dočkalo odvodnění a veřejné osvětlení. Nechybí ani nová zastřešená místa pro kontejnery.

„Konečně se podařilo provést úpravy, po kterých volali místní obyvatelé už několik let. Komunikace byly ve velmi špatném stavu, místa pro parkování prakticky neexistovala a lidé museli auta nechávat částečně na trávníku. Rekonstrukcí se nám podařilo vytvořit 70 zpevněných parkovacích míst,“ řekl primátor Liberce Tibor Batthyány.

Parkování v této lokalitě bude přitom od nynějška nově vedeno jako rezidentské pro obyvatele přilehlých bytových domů.

„V rámci úprav zpevněných ploch jsme ve vnitrobloku vyřešili také dešťovou kanalizaci. Z důvodu rozšíření parkovacích stání jsme přistoupili i k terénním úpravám a postavili novou opěrnou zídku,“ upřesnil náměstek pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela.

Rekonstrukce vyšla město Liberec na 6.787.600 Kč bez DPH (8.212.996 Kč vč. DPH). Zhotovitelem byla společnost EUROVIA CS, a.s.

Autor / zdroj: Jan Král

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA