AKTUÁLNĚ / Doprava

3.4.2013

Šest kruhových objezdů v České Lípě se dočká rekonstrukce

ČESKÁ LÍPA

Poškozené četnými dopravními nehodami jsou některé kruhové objezdy v České Lípě. Šest z nich se tak ještě do konce letošního jara dočká kompletní rekonstrukce. Kromě opravy betonových bloků budou na kruhových objezdech růst i vhodnější rostliny. Nově na nich porostou traviny a keře, které nejen budou mnohem více barevné, než jsou nyní, především se ale budou lépe udržovat.

„Betonové bloky, které tvoří kruhové objezdy, byly kvůli dopravním nehodám rozbité. Ve špatném stavu byly kruhové objezdy i kvůli nevhodné výsadbě. Nejen, že se keře nedaly pořádně udržovat, zarůstaly navíc do betonových částí a pevnost staveb narušovaly. Rozhodli jsme se proto nechat kruhové objezdy opravit a vyměnit také výsadbu,“ upřesnil místostarosta České Lípy Jiří Kočandrle.

Ten zároveň doplnil, že díky Policii ČR, která městu povolila některé kruhové objezdy snížit, ušetřila radnice peníze za stavební materiál. Betonové bloky, které po snížení některých staveb zbyly a byly v dobrém stavu, se použily na opravy u ostatních kruhových objezdů.

Jako ze škatulky tak budou zanedlouho vypadat kruháče v Děčínské, Purkyňově, Okružní ulici a v ulici Roháče z Dubé, a dále na křižovatkách Děčínské a Pivovarské ulice a Purkyňovy a Žitavské ulice. Celá rekonstrukce by měla být hotová do konce dubna, záležet však bude na počasí.

Již nyní pracovníci firmy Silnice Žáček připravili na výsadbu několik kruhových objezdů, a to například ten na křižovatce Purkyňovy a Žitavské ulice. Vyměnili poškozené betonové bloky, odvezli starou zeminu a keře, které na kruhových objezdech dosud rostly. Jakmile počasí dovolí, navezou pracovníci firmy TV Facility, která se v České Lípě stará o zeleň, do kruhových objezdů novou zeminu a zasadí nové rostliny. Těmi budou vřesy, dřišťály nebo pryšce, které jsou barevné po celý rok, navíc barvu v závislosti na ročním období mění.

Rekonstrukce kruhových objezdů se obejdou bez silničních uzavírek. Řidiči se však musí připravit na možné několikaminutové zdržení při přejezdu těžké techniky.

Autor / zdroj: Kristýna Brožová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

Pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili na víkend 19. a 20. září velkou atletickou podívanou. Po šesti letech a po třetí v krátké hi

Post

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Post

Komedie Natěrač pobaví diváky ve Slané

V sobotu jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Natěrač. Jedná se skvělou komed

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě