AKTUÁLNĚ / Politika

13.3.2013

Rathův život ve věznici: Ping-pong s dozorci a jízda na rotopedu

David Rath si podle vedení vazební věznice v Ruzyni nedopřává žádné nadstandardní jednání. Přesto si s dozorci občas zahraje ping-pong nebo si dokonce sám vyžádal samotku.

Rath přidělává dozorcům starosti. Kvůli speciálnímu režimu mu dozorci musí zajistit to, že se nebude v káznici téměř s nikým stýkat, informují Lidové noviny.

Údajně je i problém, vybrat kvůli tomu pro Ratha soupeře na ping-pong. Proto si s nám občas zahrají dozorci. Sám tráví i čas při trénování své fyzické kondice na ortopedu.

Obviněný poslanec si také zažádal o samostatnou cenu. "Je to poslanec, měl spoustu věcí na přípravu, tak chtěl mít klid, to je pochopitelné,“ řekl pro deník ředitel věznice Ivan Horák.

A David Rath je opravdu ve věznici velmi aktivní. Poslal dokonce už 21 tzv. listů z vězení. Jedná se většinou o návrhy zákonů.

Rathovi by se také mohlo konečně podařit dostat díky kauci na svobodu. Kauce mu byla kvůli zdravotním potížím jeho otce Ratmíra snížena na 2 miliony korun a jeho rodina už ji složila. O případném rozhodnutí bude rozhodovat soud.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Demolice v Ralsku pokračují, ještě letos půjde k zemi dalších 10 objektů

Liberecký kraj převzal v roce 2007 od státu část vojenského prostoru Ralsko. Nyní se v něm nachází ještě několik desítek objektů v havarijním stavu

Post

Varnsdorfský tiskař Antonín Ulbricht: svědek své doby

Život a dílo varnsdorfského rodáka připomene nová výstava s názvem Svědek své doby. Vernisáž se uskuteční v muzeu ve středu 23. října v 16.30.

Post

Oprava opěrné zdi se blíží ke konci, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Rekonstrukce opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce u průtahu libereckým tunelem se chýlí ke konci. Dokonč

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA