AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
1.11.2016

Česká Lípa chce vyřešit nedostatky v údržbě zeleně

ČESKÁ LÍPA

Zastupitelstvo města Česká Lípa na svém 24. zasedání připustilo potřebu rychlé reakce při údržbě zeleně nebo při sněhové kalamitě. Uložilo místostarostovi Juraji Ranincovi do 28. února 2017 rozpracovat možnost částečného zajišťování údržby zeleně a majetku města prostřednictvím skupiny zaměstnanců města.

Tato operativní skupina 10 – 15 pracovníků by pečovala o část zeleně a zároveň by vykonávala další potřebnou činnost spojenou s údržbou majetku města. Především budou moci pružně reagovat na náhle vzniklé potřeby města (např. odstranění havarijních stavů). Tato skupina by mohla být zařazena přímo pod odbor města nebo by mohla být součástí některé z příspěvkových organizací města či obchodních společností.

Město Česká Lípa v 90. letech minulého století zrušilo technické služby a přešlo na zajišťování údržby majetku města prostřednictvím smluvních partnerů. Město Česká Lípa nyní udržuje cca 156 ha zeleně prostřednictvím společnosti, která jednou za 4 roky vzejde jako vítěz z vypsané veřejné zakázky. S touto společností je uzavírána rámcová smlouva. Nyní ročně město vydává na údržbu zeleně až 8 mil. korun.

Zastupitelstvo města se od loňského roku zabývá myšlenkou opětovně zřídit technické služby pod hlavičkou města. Původní hrubý propočet nákladů na založení technických služeb a nákladů na následný provoz ukazuje na mnohamilionovou investici. Z tohoto důvodu se ZM dále zabývalo možností komplexně udržovat zeleň vlastní společností, což také předpokládá vysoké pořizovací a provozní náklady. Přesto se ukazuje, že by bylo vhodné, aby město mělo několik stálých pracovníků, kteří budou provádět údržbu majetku sice v malém rozsahu, ale zato budou moci promptně reagovat na vzniklé potřeby při údržbě majetku.

Autor / zdroj: Monika Bayerová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA