AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Cesta za novým úsměvem je dlouhá, ale stojí to za to! Fotografie z připravované výstavy.
Cesta za novým úsměvem je dlouhá, ale stojí to za to! Fotografie z připravované výstavy.
5.10.2016

V Semilech se poběží za novým úsměvem

SEMILY

Jestlipak vás někdy napadlo jak vzácný může být první dětský úsměv? To, co je pro mnohé samozřejmostí totiž může být pro jiné malým zázrakem! Své o tom ví pořadatelé historicky prvního ročníky Běhu za novým úsměvem v Semilech, který se poběží ve čtvrtek 13. října t.r. na semilském Ostrově a v Palackého sadech v Semilech.

"Cílem běhu za novým úsměvem je zvýšení obecného povědomí o rozštěpové problematice, informování veřejnosti o možnostech efektivního léčení rozštěpů obličeje u nás a propagace vynikajících výsledků léčby, které v ČR patří k nejlepším na světě," říká Alena Kuželová, jedna z pořadatelek běhu v Semilech. Běh pořádá rodičovská organizace klientů a přátel rozštěpového centra v Praze Za novým úsměvem, z.s., které jsem od roku 2010 sama aktivní členkou.

Letošní první ročník Běhu za novým úsměvem je celorepublikovou akcí. Poběží se celkem ve dvanácti českých městech, např. také v Praze, Českých Budějovicích, Kladně, Plzni, České Lípě a dalších městech. Všechny běhy se budou konat v měsíci říjnu, který je po vzoru americké rozštěpové asociace vyhlášen měsícem všeobecného povědomí o této problematice.

Akce se koná pod záštitou starostky města Semily Leny Mlejnkové a součástí projektu Běhu za novým úsměvem v Semilech je zároveň výstava fotografií dětí narozených s rozštěpovou vadou v obličeji, jejíž vernisáž se uskuteční 6. října 2016 v 17 hodin ve foyer Městského úřadu v Semilech, Riegrovo nám. 63. Výstava potrvá do 31. října t.r.

"Statisticky se výskyt rozštěpu obličeje za posledních 25 let nezměnil. Na každé 500. až 550. narozené dítě připadá jedno s rozštěpem. Díky zlepšující prenatální diagnostice počet narozených dětí mírně klesá, neboť 60 % matek volí umělé přerušení těhotenství. Cesta za novým úsměvem je mnohdy zdlouhavá a složitá. Výsledkem je v převážné většině případů člověk schopný plnohodnotného života, stejně jako zdravě narozený jedinec. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že takové dítě je sluncem rodiny, darem, který vám pomůže v životě srovnat priority a pochopit, co je na světě nejdůležitější," dodává Alena Kuželová.

Autor / zdroj: Alena Kuželová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA