AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
5.10.2016

Město Česká Lípa vyhlašuje první veřejnou anketu

ČESKÁ LÍPA

Město Česká Lípa se zeptá svých občanů na investiční priority. Předmětem ankety je devět důležitých projektů: divadlo, kulturní dům, venkovní bazén, majetkový vstup do nemocnice s poliklinikou, služby městského úřadu v jednom objektu, cyklostezky, stav sídlišť a parkovacích míst, lokality pro výstavbu rodinných domků a parkovací dům v centru města. O budoucnosti velkých rozvojových projektů rozhodnou občané v anonymní anketě 7. – 8. října 2016.

„Budu ráda, když naši anketu obyvatelé České Lípy přijmou jako výraz nového způsobu, jakým město řídíme: podle jejich potřeb, zodpovědně a s viditelnými výsledky. Proto je pro nás každý vyplněný anketní lístek důležitý,“ uvádí starostka města Romana Žatecká.

Termín ankety město záměrně zvolilo ve shodě s dobou voleb do krajských zastupitelstev. Občané tedy mohou odevzdat anketní lístek při jedné cestě. Anketní lístek k devíti rozvojovým záměrům města Česká Lípa si mohou obyvatelé prohlédnout a vyplnit v klidu domova. Anketní lístek je součástí informační brožury, kterou občané dostali do svých schránek 14 dní před volbami. Lístek byl vydán také jako příloha zářijových Městských novin, je k dispozici na MIC na náměstí T.G.M. a ke stažení na www.mucl.cz. Občané ho obdrží také na všech 18 sběrných místech. Pro obyvatele obcí Častolovice, Manušice a Žizníkov bude přistaven mobilní anketní vůz v pátečních podvečerních hodinách a v sobotu dopoledne (přesné časy – viz brožura). Organizátoři myslí i na imobilní občany. Ti mohou před konáním ankety požádat o přenosnou anketní schránku na tel. 487 881 100, v průběhu ankety pak na čísle 731 435 397.

Sčítání anketních lístků začne probíhat na městském úřadu v pondělí 10. října. O čtyři dny později bude přehled o anketní účasti občanů a do 21. října budou uveřejněny konečné výsledky. „Sčítání bude probíhat vícestupňovým statistickým hodnocením. Kromě zjištění celkového výsledku ankety budou dalšími cíli hodnocení její reprezentativnosti a roztřídění výsledků podle doplňujících údajů z anketního lístku, tj. podle pohlaví, věku, vzdělání a místa bydliště,“ vysvětluje Ing. Jan Schwippel, referent Odboru rozvoje, majetku a investic.

„Výsledky ankety budou vodítkem pro zahájení investičních akcí, které budou mít nejvyšší míru zájmu občanů. Odezva bude také závazná pro přípravu nového strategického plánu rozvoje města, na kterém nyní pracujeme. Je to základní dokument pro čerpání evropských peněz,“ upřesňuje starostka České Lípy. „Přijďte nám poradit a určit směr veřejným financím. Řekněte nám, které investiční cíle jsou pro vás nejdůležitější. Využijte možnost ovlivnit rozvoj města přímo a teď,“ vyzývá občany místostarosta Juraj Raninec.

Přehled 18 sběrných míst:
Městský úřad Česká Lípa, nám. T. G. Masaryka č. p. 1, Česká Lípa
Základní škola, Praktická škola a Mateřská škola, Moskevská č. p. 679, Česká Lípa
Základní škola, Partyzánská č. p. 1053, Česká Lípa
Jihočeská restaurace U Bohouše, Svárovská č. p. 2993, Česká Lípa
Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Mánesova č. p. 1526, Česká Lípa
OMEXOM GA, Energo s. r. o., Dubická č. p. 959/62, Česká Lípa
Základní škola, Pátova č. p. 406, Česká Lípa
Základní škola a Mateřská škola, Jižní č. p. 1903, Česká Lípa
Základní škola Slovanka, Antonína Sovy č. p. 3056, Česká Lípa
Sociální služby města České Lípy, Školní č. p. 2213, Česká Lípa
Základní škola, Školní č. p. 2520, Česká Lípa
Městská knihovna Česká Lípa, Červeného kříže č. p. 2563, Česká Lípa
Základní škola, 28. října č. p. 2733, Česká Lípa
Gymnázium, Žitavská č. p. 2969, Česká Lípa
Penzion s pečovatelskou službou, Na Blatech č. p. 3211, Česká Lípa
CANABA - Pozemní stavby, s. r. o., Litoměřická č. p. 2722, Česká Lípa
Základní škola, Šluknovská č. p. 2904, Česká Lípa
Dům s pečovatelskou službou, Ústecká č. p. 2855, Česká Lípa

Podrobnosti k jednotlivým projektům a k organizaci celé ankety najdete na webu města Česká Lípa: http://www.mucl.cz/verejna-anketa/ds-2363/p1=21444

Anketní lístek je ke stažení k dispozici na: http://www.mucl.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=2138&id_dokumenty=21339

Autor / zdroj: Monika Bayerová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA