AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ocenění Nejpřívětivější úřad pro Liberec.
Ocenění Nejpřívětivější úřad pro Liberec.
9.6.2016

Nejpřívětivější úřad je v Liberci. Magistrát získal cenu od ministerstva vnitra

LIBEREC

Úřední hodiny i o sobotách, novinku Dashboard – město v číslech, nový web města i Liberecký zpravodaj a celkově otevřenost a komunikaci úřadu s občany, vyhodnotilo Ministerstvo vnitra ČR jako zářný příklad pro ostatní a rozhodlo, že 1. místo v ocenění „Přívětivý úřad“ poputuje na libereckou radnici. Statutární město Liberec jednoznačně zvítězilo nejen v Libereckém kraji, ale v konkurenci 190 obcí s rozšířenou působností i v rámci celé České republiky.

Ocenění převzali primátor města Tibor Batthyány spolu s tajemníkem magistrátu Jindřichem Fadrhoncem v úterý 7. června v Benešově z rukou náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy Jany Vildumetzové.

„Tohoto ocenění si velmi vážíme. Není jen o tom, že jsme nejlepším úřadem v republice, ale především důkazem, že cesta, kterou jsme se vydali, je správná, a že práci, kterou děláme, děláme dobře. Samozřejmě nepolevíme, nápadů je spousta a doufáme, že se nám jich podaří co nejvíce zrealizovat. Například do půl roku bychom chtěli na webu spustit jakýsi e-shop města, přes který si Liberečané budou moct z pohodlí domova zaplatit různé místní poplatky, například za odpad nebo za psy a v neposlední řadě také připravovaný systém zpracování materiálů do rady města a zastupitelstva, kterým urychlíme a zlepšíme možnost zveřejňování projednávaných materiálů,“ řekl primátor Tibor Batthyány.

Jednou z již spuštěných novinek na webu města, kterou ministerstvo ocenilo, je Dashboard, jehož prostřednictvím chce vedení města informovat o výsledcích své činnosti ve vybraných oblastech. Objevujte zajímavosti života v Liberci prezentované atraktivní formou na dashboard.liberec.cz.

Přes webové stránky www.liberec.cz se dnes mohou občané nejen on-line objednat na konkrétní hodinu k rychlejšímu vyřízení záležitostí na magistrátu, ale mohou si jednoduše i rezervovat svatební obřad na svém oblíbeném místě, podívat se na údaje o veřejných zakázkách nebo se přesvědčit, jestli si už mohou vyzvednout nové doklady.

Právě Liberec byl jedním z prvních měst v zemi, který zavedl celotýdenní úřední dobu. „Naši klienti si na to už zvykli a navštěvují úřad v průběhu celého pracovního týdne. Možnost navštívit úřad mají dokonce i v sobotu. Sobotní přepážkové služby oceňují zejména lidé, kteří během pracovních dnů v týdnu nemají možnost řešit své záležitosti na magistrátu. Nedávno zavedenou službou je možnost bezhotovostní platby, tedy platební kartou přímo na pokladnách a na přepážkách,“ uvedl tajemník magistrátu Jindřich Fadrhonc.

Přívětivost a otevřenost se testovala pomocí dotazníkového šetření, který obsahoval na 40 otázek. Ty byly rozděleny do tří kategorií: přístupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu a komunikace s úřadem. Po ověření získaných dat se stanovili vítězové jednotlivých krajů. Prvního ročníku soutěže se zúčastnilo 190 obcí s rozšířenou působností, což je téměř 84 procent všech obcí s rozšířenou působností v České republice (včetně městských částí hl. m. Prahy). Na druhém místě skončila městská část Prahy 18 a na třetím Žďár nad Sázavou. Oceněny byly také nejlepší úřady z každého kraje.

Autor / zdroj: Jan Král

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA