AKTUÁLNĚ / Společnost

10.12.2014

Pivní večer v Liberci nabídne pivní jídlo, pivní speciál i český dokument o pivu

LIBEREC

Milovníci zlatavých moků mohou v sobotu 13. prosince prožít malou pivní slavnost. Večer plný piva, nejenom v půllitrech, pořádají v Pivním baru Azyl v Liberci, v Široké ulici. Kromě ochutnávky pivních speciálů, zde návštěvníci shlédnou nový český dokumentární film Česká pivní válka s podtitulem Skutečný příběh bojovníků za české pivo. Akce startuje v 18 hodin.

Komponovaný večer na téma pivo nabídne řadu rozmanitostí. Hosté ochutnají pivní vegeraut nebo speciální pivo 14° India Pale Ale z minipivovaru Joe´s Garage, které bude na čepu výhradně tento večer. Stojí za ním Josef Krýsl, jeden z aktérů filmu, který je zlatým hřebem večera a mapuje situaci českého pivovarnictví na začátku 21. století.

Snímek Česká pivní válka nabídne diváků pohled do současného dění v odvětví pivovarnictví. Poodhalí, co se skrývá za tradičními pivními značkami a co se stane, když se typické české pivo promění v „Europivo“. Dozví se, jestli se opravdu typický zlatavý mok tolik mění a možná se divákům dostane i odpovědi na otázku, zda i oni mohou něco proti globalizaci piva udělat.

Večer završí afterparty s video DJ. Kromě zmíněného speciálního piva se budou točit i další piva, převážně z malých pivovarů. Vstupné na akci i promítání je 50 korun.

Autor / zdroj: Blanka Daníčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Demolice v Ralsku pokračují, ještě letos půjde k zemi dalších 10 objektů

Liberecký kraj převzal v roce 2007 od státu část vojenského prostoru Ralsko. Nyní se v něm nachází ještě několik desítek objektů v havarijním stavu

Post

Varnsdorfský tiskař Antonín Ulbricht: svědek své doby

Život a dílo varnsdorfského rodáka připomene nová výstava s názvem Svědek své doby. Vernisáž se uskuteční v muzeu ve středu 23. října v 16.30.

Post

Oprava opěrné zdi se blíží ke konci, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Rekonstrukce opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce u průtahu libereckým tunelem se chýlí ke konci. Dokonč

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA