AKTUÁLNĚ / Společnost

16.3.2013

Jablonecký Euroregion Tour 2013 rozšíří nabídku výletů pro domácí i přespolní návštěvníky

JABLONEC NAD NISOU

Již 13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EUROREGION TOUR 2013 se tradičně uskuteční od 21. do 23. března 2013 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.

Slavnostní zahájení za účasti Hany Maierové a primátora města Petra Beitla se koná ve čtvrtek 21. března v 10 hodin před Eurocentrem.

Motto veletrhu pro letošní rok zní PROMĚNY ČASU a skloubí v sobě zejména historické a technické památky. Záštitu nad veletrhem převzal Albrecht z Valdštejna, který na veletrh se svou družinou určitě dorazí.

„Náš největší regionální veletrh cestovního ruchu v České republice chápeme zejména jako významný příspěvek k rozvoji cestovního ruchu v našem a okolních krajích, a vlastně v celé České republice i na Slovensku. Návštěvníci získají informace o možnostech svých dovolených, ale i podněty k jednodenním či vícedenním výletům ve svém nejbližším i vzdálenějším okolí,“ vysvětlila náměstkyně hejtmana LK pro kulturu a cestovní ruch Hana Maierová.

„Jde o to, že na jednom místě lze získat informace o místech, které jsou méně známé, ale přitom jsou na dosah ruky,“ dodala.

Podle ní v Libereckém kraji existují stále neobjevené nebo méně známé kulturní či přírodní zajímavosti.

„Vedle Českého ráje tu máme i další přírodní a kulturní památky a krásnou přírodu například na Českolipsku nebo Frýdlantsku. Třeba ve Velkém Valtínově existuje Muzeum hasičské techniky. Nebo kdy jste byli na zámku ve Frýdlantě? Krásná je procházka z hradu Lemberk kolem Zdislaviny studánky do Jablonného v Podještědí. Tam vystoupat na věž bývalého pivovaru a rozhlédnout se po kraji, nebo lze taky trasu obrátit. Mnohdy stojí za to znovu navštívit místa i méně atraktivní, skoro neznámá, i neobjevená, i ty se po letech mění a nabízejí mimořádné zážitky,“ jmenuje namátkou náměstkyně.

„Veletrh Euroregion Tour shrnuje nabídku turistických aktivit v Libereckém kraji i nabízí možnosti aktivního kulturního, sportovního i společenského vyžití rekreantů, turistů či jen náhodných návštěvníků nejen našeho regionu, ale i cestovatelů toužících najít skvělé turistické cíle svých výletu v Královéhradeckém, Ústeckém nebo Středočeském kraji, a třeba i Prešovském kraji,“
zdůraznila Hana Maierová.

Jablonecký Veletrh již tradičně přináší pestrou turistickou nabídku krajů, regionů, měst a obcí, cestovních a dopravních kanceláří, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu. Z vystavovatelů jmenujme např. Královehradecký kraj, Centrálu cestovního ruchu Východní Moravy, památník Lidice, Zlatý pruh Polabí či německý region Neisseland nebo slovenský Prešovský samosprávný kraj.

„Těšit se můžete i na odborný doprovodný program, který bude v roce 2013 zaměřen na využití památek v cestovním ruchu, zážitkovou turistiku a technické památky. Víte, kde najdete  technotrasu a co to vůbec je? Jak se stavěl Ještěd? Co je 13. komnata? Či co si představit pod pojmem Francouzský rok kultury? Přijďte na veletrh a dozvíte se více,“
zve vedoucí oddělení cestovního ruchu KÚ LK Eva Hornová.

Návštěvníky čeká bohatý kulturní program, odborné přednášky, ochutnávky, řemeslníci a prodejci regionálních produktů, zábava pro děti i dospělé, filmový festival, výstava papírových modelů z jediného muzea papírových modelů v Polici nad Metují, historických kostýmů a fotografií.

Lákadlem bude jistě koncert skupin Mňága a Žďorp a Vypsaná Fixa v rámci turné Tugedrtůr 2013, který se uskuteční v sobotu 23. 3. 2013 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.

Autor / zdroj: Mgr. Jiří Langer

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Demolice v Ralsku pokračují, ještě letos půjde k zemi dalších 10 objektů

Liberecký kraj převzal v roce 2007 od státu část vojenského prostoru Ralsko. Nyní se v něm nachází ještě několik desítek objektů v havarijním stavu

Post

Varnsdorfský tiskař Antonín Ulbricht: svědek své doby

Život a dílo varnsdorfského rodáka připomene nová výstava s názvem Svědek své doby. Vernisáž se uskuteční v muzeu ve středu 23. října v 16.30.

Post

Oprava opěrné zdi se blíží ke konci, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Rekonstrukce opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce u průtahu libereckým tunelem se chýlí ke konci. Dokonč

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA