AKTUÁLNĚ / Společnost

14.3.2013

Dárci krve převzali plakety z rukou primátora

JABLONEC NAD NISOU

Obřadní síň se ve středu odpoledne zaplnila dobrovolnými dárci krve. Již tradiční obřad předávání ocenění za 20 a 40 odběrů připravilo Statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s jabloneckým spolkem Českého Červeného kříže.

Devět dobrovolných dárců si za 20 bezplatných odběrů převzalo z rukou primátora města Petra Beitla stříbrnou Medaili Prof. MUDr. Jana Janského. Zlaté plakety za 40 odběrů obdrželo 14 dárců krve.

Slavnostní okamžik podtrhlo hudební vystoupení žáků základní umělecké školy. Primátor Beitl vyjádřil všem přítomným hlubokou úctu a popřál hodně zdraví. "Děkuji vám a těším se, až se s vámi potkám při předávání vyššího stupně ocenění," řekl primátor, který na sebe prozradil, že také daruje krev, ale proti oceněným je ještě začátečník.