AKTUÁLNĚ / Společnost

12.3.2013- aktualizováno: 12. 3. 2013 14:06:22

Liberecký kraj vyhlašuje 9. ročník soutěže Stavba roku

LIBERECKÝ KRAJ

Liberecký kraj a partnerské organizace již podeváté vyhlašují veřejnou soutěž Stavba roku Libereckého kraje. Záměrem této populární soutěže je seznámit veřejnost se současnými výsledky stavebních činností a architektonické tvorby v kraji.

V letošním roce se bude vyhlašovat 5 soutěží: hlavní soutěž Stavba roku Libereckého kraje 9. ročník – Cena Doc. Ing. arch. Hubáčka Dr.h.c., a doplňující soutěže Cena Ing. Dr. Štěpána Ješe 2013, Stavba roku Libereckého kraje JUNIOR 2013 a Cena Sympatie občanů Libereckého kraje 2013.

Novinkou pro letošní rok je kategorie Osobnost stavebnictví, kdy bude odborná porota vybírat z návrhů, které mohou zaslat jak odborníci ze stavebnictví, tak kdokoliv z veřejnosti. Podmínkou je, že cena Osobnost stavebnictví nebude udělována im memoriam.

Cena Ing. Dr. Ješe 2013 se i letos tradičně soustředí na inovační činnosti a nestandardní přístupy k řešení ve stavebnictví v Libereckém kraji.

Cílem kategorie JUNIOR je podchytit zájem a přínos mladé generace budoucích stavařů a architektů z Libereckého kraje, která se může realizovat v této soutěži, kde se budou hledat unikátní studentské projekty a talenty. JUNIOR je určen pro účastníky všech stupňů škol a vzdělávacích zařízení.

Soutěž Cena Sympatie občanů Libereckého kraje 2013 opět nabídne široké veřejnosti možnost vybrat z letošních přihlášených staveb a děl ty, které jsou jim nejvíce sympatické.

Veškeré informace o podmínkách a pravidlech soutěží včetně přihlašovacích formulářů jsou k dispozici na webových stránkách stavbarokulibereckehokraje.cz.

Autor / zdroj: Mgr. Jiří Langer

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Demolice v Ralsku pokračují, ještě letos půjde k zemi dalších 10 objektů

Liberecký kraj převzal v roce 2007 od státu část vojenského prostoru Ralsko. Nyní se v něm nachází ještě několik desítek objektů v havarijním stavu

Post

Varnsdorfský tiskař Antonín Ulbricht: svědek své doby

Život a dílo varnsdorfského rodáka připomene nová výstava s názvem Svědek své doby. Vernisáž se uskuteční v muzeu ve středu 23. října v 16.30.

Post

Oprava opěrné zdi se blíží ke konci, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Rekonstrukce opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce u průtahu libereckým tunelem se chýlí ke konci. Dokonč

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA