AKTUÁLNĚ / Společnost

9.3.2013

Do Domova seniorů ve Vratislavicích přijeli polští terapeuti

LIBEREC

V rámci dlouholeté spolupráce Domu pomocy spolecznej v Kowarech a Domova pro seniory v Liberci - Vratislavicích nad Nisou se uskutečnila pracovní schůzka terapeutů těchto zařízení poskytujících sociální služby seniorům.

„Ředitelka Alicja Trembukowicz má v úmyslu zakoupit keramickou pec pro klientky, a proto si přijela se svými kolegy pro cenné teoretické i praktické rady,“ vysvětlil ředitel vratislavického domova Miroslav Vodrážka.

Pod vedením zkušené terapeutky Aleny Vaňkové se hosté seznámili s možnostmi keramické hlíny a vytvořili podle svých představ zajímavé dekorace. Některým sloužila k větší představivosti předloha, například sova nebo žába, jiní vytvářeli misky různých tvarů dle vlastní fantazie. I ředitelka se pustila do práce s obrovskou chutí.

„Práce všechny evidentně bavila, a to je dobře. Nadšení, kterým terapeut „nakazí“ i ostatní, je pro klienty největší motivací,“ poznamenal ředitel.

Hotové výrobky projdou podle něj ještě procesem vypalování a glazování a teprve potom budou předány autorům.

Stane se tak za měsíc 10. dubna v Kowarech, kam přijedou české kuchařky uvařit tradiční český oběd.

„Z předložené nabídky si Poláci vybrali gulášovou polévku, vepřovou selskou s červeným zelím a bramborovým knedlíkem a pudinkový dezert,“ prozradil s úsměvem Miroslav Vodrážka.

Další společná aktivita domovů se uskuteční v květnu, kdy klienti Domova pro seniory ve Vratislavicích pojedou do Kowar soutěžit v petangue a dalších sportovních disciplínách.

„Budeme jim všem držet palce,“ slíbili oba ředitelé.

Autor / zdroj: Jiří Langer

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

Pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili na víkend 19. a 20. září velkou atletickou podívanou. Po šesti letech a po třetí v krátké hi

Post

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Post

Komedie Natěrač pobaví diváky ve Slané

V sobotu jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Natěrač. Jedná se skvělou komed

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě